zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
BAD CLOWNS
29/05/2012 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Profil Spitfire Company s podtitulem Lost in Memory Ve dnech 27. až 30. května se uskuteční čtyřdenní oslava fyzického a tanečního divadla, neboť jako každý rok své umění v Paláci Akropolis předvede divadelní skupina Spitfire Company. V tomto roce bude Profil Spitfire Company obsahovat premiéru 13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze, která se uskutečňuje ve spoluprácii s Palácem Akropolis a polského Teatr Na Woli ve Varšavě. Další dvě představení jsou divákům Paláce Akropolis velmi dobře známá, jedná se o Bad Clowns a Svět odsouzencův.

Květnový Profil Spitfire Company se bude profilovat ve znamení alegorického času katastrofy, falešné mytologie, různých podob nahoty, fetiše a smrti. Přesně v těchto konturách se odehrává děj premiéry 13. měsíce s podtitulem Requiem za Bruna Schulze. Touto premiérou také začíná čtyřletá rezidentura Spitifre Company v Paláci Akropolis, která v každém roce vyvrcholí nově uvedeným představením.

“Jsem nesmírně šťasten, že můžeme svou uměleckou vizi realizovat ve spolupráci s Palácem Akropolis.”, popisuje Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company, a dodává: “A také, že tato kooperace má kontinuální návaznost. Pro období umělecké rezidentury v Paláci Akropolis jsme zvolili jednoznačné heslo LOST – ZTRACENI. Pro rok 2012 je to Lost in Memory a pro další roky Lost in Art, Lost in Death a Lost in Myself. Doufám, že díky této kontinuální práci pomůžeme udržet již tak bohatou historii divadelního úsilí v Paláci Akropolis.”

Na závěr je nutné připomenout, že již o měsíc později budou mít diváci možnost zhlédnout novou produkci Paláce Akropolis a Spitifre Company. 27. června se v rámci festivalu Žižkov sobě uskuteční nová bubenická show Traffic Dance Drums na již legendárním hasičském autě, které se pyšní jménem Mogul.

Bad Clowns jsou nový lidský druh… jsou DADA.
Šílená, bláznivá, dadaistická, nikam nesměřující, nic nevypovídající klaunérie. A přesto bez hry jako takové není možné být…

Máte rádi nový cirkus? Těšte se na škodolibý humor šílených klaunů. Divadelní skupina Spitfire Company ověnčená mezinárodními i tuzemskými cenami představuje nejnovější představení Bad Clowns. Zažijete rozbíjení flašek o hlavu, padající židle, hudební akordeonovou show, škodolibé gagy, čtyřtunovou scénu, ve které je vyměněna perspektiva mezi podlahou a stropem. Jeden z hitů na známém festivalu Letní Letná.

Netradiční pojetí inscenace Bad Clowns v režii a dramaturgii Petra Boháče vás bude bavit. Diváci se mohou těšit na zajímavě vykreslené a propracované charaktery postav a na skvělé interprety, kteří je ztvárňují s obrovským nasazením. Velmi originální je scéna, kterou navrhla akademická sochařka Paulina Skavová. Polouzavřený čtvercový prostor a nejrůznější rekvizity zavěšené na jeho stěnách nabízí nespočetné množství akcí a asociací k dění mezi postavami.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Bad Clowns (ale báli jste se zeptat)
Kdo: Miró, Vasillij, Ernst, Herman alias Arp, Magritte, Marcel
Kde: Protiatomový bunkr obydlený šesti blázny.
Kdy: Post-atomový věk, kdy lidé žijí v podzemí.
Čas: Den D, kdy se otevírá čtvrtá neviditelná stěna a kdy svět bude znovu obyvatelný.
Povolání: Uklízeč z muzea, elitní ruský výsadkář, bezprizorní námořník, barová hráčka, profesionální tulačka a švýcarský hodinář alias amatérský kouzelník.
Náboženství: Sababa, bez kterého by se všichni stali lidojedy.
Pohlaví: Nerozhoduje.
Měna: Neexistuje.
Jazyk: Mišmaš německého, anglického, norského, ruského a francouzského jazyka. Bohužel další dva jazyky i přes abnormální snahu světových jazykovědců se nepodařilo určit.
Tradice: Z nepochopitelného důvodu si všichni obyvatelé vzali do bunkru akordeony.
Energie: Ruční pohon.
Nebezpečí: Radioaktivní záření a nuda.
Cíl: Pocit štěstí.
Pravidla: Jedenáctero podle Bad Clowns.

Hrají: Markéta Vacovská, Irena Kristeková, Marina Kantor, Robert Janč, Petr Reif, Petr Vaněk
Režie: Petr Boháč
Pohybová spolupráce: Cecile da Costa
Autor hudby: Jan Kučera
Light design: Martin Špetlík
Produkce: Aneta Kafková
Scéna a kostýmy: Paulina Skavová
Technologie: Tomáš Kilián

Děkujeme Institutu Jerzyho Grotowského ve Wroclawi, klaunu Enanovi, Gerymu Edwards, Jitce Nejedlé, Martinu Mařákovi, Evě Chudomelové.
Divadelní projekt je realizován ve spolupráci s Palácem Akropolis.
Premiéra 1. 6. 2011 v PA.
Vznik tohoto představení podpořilo MK ČR a Hlavní město Praha.

Bad ClownsBad ClownsBad ClownsBad ClownsBad Clowns
Bad Clowns
11_05_01_bad_clowns_1p__2__web_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Bára Repická
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.