zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Tantehorse ► Tantehorse
13/09/2011 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

Premiéra nové hry souboru TANTEHORSE se stejnojmenným názvem.
Příběh kluka, jenž je připraven obětovat svůj vlastní život pro svou milovanou hračku koně, který se mu ztratí ve virtuálním světě uprostřed války. V tomto prostoru fantazie, do kterého prosakují reálné události válečných konfliktů se poprvé setkává s morálním dilematem dobra a zla. Musí čelit hloupému sobectví, slepé víře, bojuje s posedlostí, šílenou mocí a diktaturou ve snaze najít sílu vlastní vůle a svého milovaného koně.

TANTEHORSE: TANTEHORSE
Scénář, režie: Tantehorse
Hrají: Irina Andreeva j.h. (TNF)
Miřenka Čechová
Radim Vizváry
Hudba: Matouš Hekela
Scéna a kostýmy: Ha Thanh Nguyen, Zuzana Vítková, Karolína Ráčková
Light design : Martin Špetlík
Produkce : David Prokopič
Premiéra : 13. 9. Palác Akropolis, Praha TANTEHORSE : physical mime theatre Od roku 2007 až do roku 2009 vznikala tři samostatná představení propojena do dramaturgicky promyšleného konceptu Dark Trilogy. Tento stylově i obsahově strhující celek, v němž si divák projde minimalismem, surrealismem a dekadencí odhaluje bohatost žánru mimického a fyzického divadla, které soubor Tantehorse povýšil do roviny silně estetického a emočně vypjatého uměleckého díla.

Tantehorse své působení silně rozšiřuje mimo ČR, kde se věnuje především pedagogické činnosti a prezentaci nových představení. Oba zakládající členové vedou master classes v Polsku, Německu, Itálii a Bulharsku a zároveň jsou oba studenti Ph.D. na Akademii Múzických Umění v Praze. V sezóně 2010/2011 pronikají i na americký kontinent, kde Miřenka Čechová prezentovala tvorbu souboru ve Washingtonu, Pensylvánii a na Floridě v rámci cyklu přednášek a představení. Zároveň byla angažovaná významným divadelním souborem Synetic Theater (role Šaška v představení Král Lear), kde pokračuje v další umělecké spolupráci. Radim Vizváry v současné době prezentuje soubor především v Německu a Polsku. Rozšiřuje své působení v Berlíně, ve Varšavě a v Praze o oblast režijně pedagogickou. V Berlině je vedoucím vzdělávacího oboru Pantomime na škole Die Etage.

Projekt byl realizován za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstva Kultury.

Tantehorse: TantehorseTantehorse: TantehorseTantehorse: TantehorseTantehorse: TantehorseTantehorse: TantehorseTantehorse: TantehorseTantehorse: Tantehorse
Tantehorse: Tantehorse
11_09_13_tamtehorse__2__web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Bára Repická
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.