zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

1995 - 2017 BIO AKROPOLIS

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Fresh Film Fest
25/08/2011 19:30, Velký sál
Vstup zdarma

Projekce:

15.30 Ulo Pikkov – Frank a Wendy

Dva američtí tajní agenti Frank a Wendy jsou posláni do světového ohniska nebezpečí jménem Estonsko. Estonsko je podivné místo, možná ještě podivnější než samotní agenti. Frank a Wendy, pro něž je zachraňování světa každodenním chlebem, vykonávají jak duševní, tak fyzické hrdinské činy s neuvěřitelnou lehkostí. Zdá se, že mezi nimi a konečným vítězstvím nic nestojí, ale není to tak úplně pravda. Osa zla je nevyčerpatelná a útočí na superagenty tam, kde to čekají nejméně…

17.30 Lekce Marek – Ja milujem, ty miluješ

Drama Ja milujem, ty miluješ vzniklo v roce 1980, avšak kvůli absurdnímu ideologickému zákazu se do kin dostalo až o devět let později. Starý mládenec Pišta pracuje jako přepravce v železničním poštovním vagonu. S pomocí alkoholu přemáhá handicap malé postavy a nehezkého vzhledu. Rád by jakoukoli ženu, ale opravdu se mu líbí jen uvadající Viera z překládky, která však má slabost pro jiného. Pišta proto nemá nic a nikoho, jen starou senilní matku, která ho někdy nepoznává. Film byl oceněn za režii a zvláštním uznání poroty na 39. MFF v Berlíně 1989.

22.30 Lekce Marek – Pojďte pane, budeme si hrát

„Hrome, ten malý medvěd má pravdu!“ řekne mazaný Velký medvěd, když mu Malý vyloží rozumný návrh odebrat se k zimnímu spánku. Malý a Velký medvěd. Přátelé. Romantik a ironik. Bezelstnost a rafinovanost. Velký medvěd je vlastně vždy iniciátorem her, které Malý s radostí provozuje, dokud nezjistí, že v jejich pozadí stojí často (ne vždy!) skrytý zájem medvěda – manipulátora. Velký medvěd opravdu využívá převahy, kterou mu skýtá bezelstnost malého kolegy (ta se nejsilněji projeví v nejkrásnější promluvě seriálu, kdy Malý medvěd po odhalení možného příbuzenského vztahu spravedlivě prohlásí: „A to je jedno… Ať jsme bráchové… Pojďte, pane, budeme si hrát!“) z článku Petra Marka pro časopis Cinepur.

Hudba:

20.00 Vees
Velký sál

Vees nejsou žádná kopírka ani revival, ale autentická divoká kytarovka, která v tuto chvíli nemá v České republice obdobu ani konkurenci. Skvělí muzikanti, co vypadají, že ještě ani nevyšli střední školu, dokáží do publika vypustit impozantní dávku energie, díky které může svítít po zbytek večera. Nenechte si ujít. Zanedlouho mají venku debutovou desku a na Fresh Film Festu se všichni můžeme přesvědčit, že to s českou scénou naštěstí není tak tristní, jak by se mohlo na první poslech rádia zdát. Vees!

22.00 The Fakes' Special Appereance
Malá scéna

Jeden z tuzemských nejznámějších DJských projektů, ne-li dokonce nejznámější. Pioneery tu obsluhují novináři Pavel Kučera a Šimon Šafránek a vypouští z repráků aktuální zvuk klubů na západ od Aše vtipně proložený českou klasikou 80. let (Pražský výběr…) a kořeněný vlastní tvorbou (remixy pro Kazety, The Prostitutes, ceněný rework Svobodových Návštěvníků…) Nejlepší tanečníci disko sem!

Fresh Film Fest 2010
Plakat_a2_loga_web_event
 
1995 - 2017 BIO AKROPOLIS. Vedoucí projektu: Lubomír Schmidtmajer
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.