zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Stagiona

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
Spitfire Festival ► Spitfire club
09/02/2011 20:00, Velký sál
no implicit conversion of nil into String

09.-10.02.2011 Spitfire Company – Spitfire Club Nespoutaný divadelní sabat vytvořený speciálně pro profil Spitfire Company v Paláci Akropolis. Propojení fragmentů ze Světa odsouzencova, Unicornu, Chaplinova Procesu, Hlasu Anne Frankové a Nedotknutelných. Ukázky připravovaného představení Bad Clowns. A živá hudba skladatele Jana Kučery spojená s DJingem Mr. Ultrafino a Matoušem Hekelou. V roce 2011 exkluzivně pouze dvě uvedení.

Hrají: Miřenka Čechová, Iris Kristeková, Petr Boháč, Petr Vaněk, Jan Miko, Robert Janč, Markéta Vacovská, Radim Vizváry, Cecile Da Costa Režie: Petr Boháč Hudba: Fiedler (piano), Antonín Šturma (basa), Marek Šaar (kytara), Jaroslav Pachý (bicí), DJ Matouš Hekela a Dj Mr. Ultrafino, Light design: Martin Špetlík Autor hudby: Jan Kučera

Po představení Spitfire Club se uskuteční jedinečný projekt dvou umělců Jana Mika a Matěje Olmera. Záštitu nad tímto vizuálním projektem s názvem Back to the Front převzala prestižní The Chemistry Gallery, která se zaměřuje na mladé progresivní umění. Vít Olmer patří již mezi legendy pražské graffity scény. Charakterizuje jej expresivní abstraktní styl. Jan Miko je jeden z prvních umělců, který aplikoval akční malbu na divadelní jeviště. V představení Svět odsouzencův vytvořil již na 20 originálních velkorozměrných maleb. Jeho styl stejně jako Olmerův můžeme zařadit mezi expresivní abstrakní malbu využívajícící existenciální témata.

Divadelní profil Spitfire Company v Paláci Akropolis. Všichni jsme klauni nebo blázni…

Vždy na začátku roku se uskutečňuje v Paláci Akropolis profil divadelní skupiny Spitfire Company. Tento počin představuje jednu z vrcholných kulturních události nezávislé divadelní scény. Což potvrzuje i program letošního ročníku s podtitulem “Všichni jsme klauni nebo blázni…”
Součástí programu je jedna premiéra a vzácný host z Portugalska. José Luís Sampalo Torres, uměleckým jménem Enano, který je jeden z nejznámějších evropských klaunů a jeho klaunská představení mohli diváci vidět v 26 zemích po celém světě. Představení Red Chocolate získalo několik významných divadelních cen. V České republice klaun Enano vystoupí poprvé. Druhým vrcholem bude komponovaný večer Spitfire Company s názvem Spitfire Club, který byl vytvořen speciálně pro profil v Paláci Akropolis. “Spitfire Company se nacházejí ve zlomovém bodě. V současné době pracujeme na dvou nových projektech, které se v roce 2011 uskuteční v Paláci Akropolis a v obou projektech figurují klauni. Projekt Spitfire Club je ohlédnutí za naší dřívější tvorbou a současně ponoření do ní. Rádi bychom stvořili divadelní sabat, ze kterého není úniku.”, říká Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company a festivalu Nultý bod. Na jednom jevišti se setkají všichni, kdo vystupují v představeních Spitfire Company. Diváci budou moci zhlédnout fragmenty z představení Svět odsouzencův, Nedotknutelní, Chaplinův Proces, Hlas Anne Frankové, Unicorn a taktéž z připravovaného projektu Bad Clowns. Hudební část se bude skládat z muziky Jana Kučery a DJingu Mr. Ultrafina a Matouše Hekely. Druhým představením od Spitfire Company bude Svět odsouzencův, který dostal cenu Grand Prix na festivalu Zdarzenia v Polsku. Program doplní skupina Tantehorse zabývající se mimickým divadlem. V Paláci Akropolis Miřenka Čechová a Radim Vizváry uvedou dvě hry: sólové představení Lorca – Marná láska, které je nejčastěji označováno jako queer mime performance, a závěrečný díl Dark Trilogy Dante – Light in a Darkness, jenž naposledy sklidil ovace ve stoje na mezinárodním festivalu moderní pantomimy ve Varšavě.

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní Město Praha

Spitfire FestivalSpitfire FestivalSpitfire FestivalSpitfire Festival
Spitfire Festival (autor: Mařák Martin)
11_02_10_spitfire_club__2__výřez_web_event
 
Stagiona. Vedoucí projektu: Bára Repická
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.