zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Spectaculare

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

defaultni projektový detail akce
předešlá akce | další akce
LAWRENCE ENGLISH /AU + JOHN CHANTLER /AU + HEINZ RIEGLER /AT Showcase labelu ROOM40 + VJ Jan Hladil /CZ
22/01/2015 19:30, Centrum současného umění DOX
no implicit conversion of nil into String

Room40 byla britská organizace zabývající se během první světové války analýzou nepřátelských kódovaných zpráv. Ve světě současné experimentální hudby je ale toto jméno vyhrazeno australskému labelu, který od počátku tisíciletí vysílá do éteru vlastní šifrované poselství zvukové ambientní avantgardy. Na Festival Spectaculare přijedou oslavit patnáct let existence Room40 jeho zakladatel Lawrence English, John Chantler a Heinz Riegler.

Kurátor, publicista, organizátor, majitel labelu a v neposlední řadě také skladatel, to všechno jsou role Lawrence Englishe. Přes důležitost jeho labelu Room40 i kurátorskou práci na festivalech po celém světě, jsou to především jeho vlastní hudební projekty, které zanechaly nejhlubší stopu. Spojuje v nich hledačství experimentátora, um improvizátora i neobvyklé metody postavené na využívání nalezených zvuků. Jeho hudba si klade za cíl vtáhnout do procesu i samotného posluchače a umožnit mu silný subjektivní zážitek se zvukem. Specifické zvuky míst jsou v centru zájmu jeho hudby, která z tzv. field recordings splétá náladové ambientní plochy plné držených tónů. Do Prahy přijede představit materiál z nové desky Wilderness Of Mirrors, kterou inspirovaly návštěvy koncertů hlučných kapel jako jsou Swans či My Bloody Valentine.

Showcase labelu Room40 nabídne i vystoupení v Londýně usazeného australského hudebníka Johna Chantlera, který s Englishem sdílí lásku k výpravám do světa abstraktních zvukových krajin. Jeho aktuální album The Luminous Ground vychází z myšlenek teoretika architektury Christophera Alexandera a chce stvořit z efektovaných zvuků živoucí organismus.

John Chantler – Dismantled Cabaret from ROOM40 on Vimeo.

Třetím zástupem Room40 v DOXu bude Heinz Riegler – rakouský rodák, trvale usazený v Austrálii, který na svých nahrávkách prozkoumává terapeutické účinky hudby. Jeho poslední album Sleep Health je zvukový lék pro insomniaky i fascinující koláž hypnotizujících rytmů, dronů a melodických motivů.

HEALTH from Heinz Riegler on Vimeo.

Lawrence EnglishLawrence EnglishHienz RieglerHienz RieglerJohn Chantler
Lawrence English
Lenglish_12x8hr-26_web_event
 
Spectaculare. Vedoucí projektu: Jan Honeiser
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.