zpět na seznam projektů

předchozí projekt - další projekt

Spectaculare

DomůProgramO násUmělciPressPartneřiLidéAkce dle lokacíAkceTest

O Nás

Multižánrový Festival SPECTACULARE propojuje hudbu, která je páteří celého festivalu, s dalšími formami vizuálního umění (film, divadlo, videoart, videomaping či fotografie). Cílem je prezentovat nejnovější trendy na poli audio-vizuální kultury a podněcovat tak místní kreativní potenciál.

Hudební dramaturgie festivalu je velice pestrá a pohybuje se na poli současné elektronické i soudobé akustické hudby, soudobé podoby ambientu a fúzí post-rocku, jazzu, etnické či soudobé vážné hudby. Cílem festivalu je rozšíření nabídky novodobého umění s důrazem na kvalitu a osobitost představených projektů. Festival propojuje zahraniční interprety se scénou domácí, a to formou společně připravených vystoupení premiérově uvedených v rámci festivalu.

Projekt nabízí návštěvníkům a profesionálům v oblasti kultury jedinečné umělecké zážitky, možnost srovnání a dále ukazuje, jakým směrem se bude tato část uměleckého spektra dále ubírat.

Významnou součástí projektu je také edukační složka – workshopy za účasti zahraničních lektorů, jež v rámci projektu poskytují možnost konfrontace pro laickou i odbornou veřejnost. 

Dramaturgem festivalu je Josef Sedloň.

Max Cooper & Bruce BrubakerLenka DusilováPoppy AckroydFEMME EN FOURRUREBY výstava Festival SpectaculareManu DelagoHania Rani + Dobrawa Czocher
Max Cooper & Bruce Brubaker
Max_cooper___bruce_brubaker_foto_jan_ku_a__web_event
Spectaculare. Vedoucí projektu: Jan Honeiser
©2013 ART FRAME Palác Akropolis s.r.o. Všechna práva vyhrazena.