TEST
pondělí 27. 5.
Bratři
10:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Bratři se připravují v Akropoli na nový koncertní set. Ladí projekce, světla a i nový zvuk v rámci čtyř denní hudební rezidence. Výsledný progres můžete zhodnotit na připravovaném křtu nové desky 7.11.2024.

Bratři jsou svěžím jménam na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky a techna. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím živě hrané bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie.

V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festival v ČR i zahraničí, kde jejich vystoupení sklidilo velký úspěch. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week, kde bylo jejich vystoupení vybráno mezi deset nejlepších live acts celého festivalu. Na podzim 2019 a začátkem roku 2020 se zúčastnili showcasů jako je Nouvelle Prague, budapešťský BUSH, slovinský MENT a prestižní showcase Eurosonic Noorderslag v Holandsku. Po něm byli vybráni mezi 16 umělců z celé Evropy na prestižní Music Moves Europe Talent Awards 2021. V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem, se kterým pracovali na debutové desce Two minds (2021). V roce 2022 Bratři vydali singly Silver a Blocks a zahráli na The Great Escape v UK, Colours of Ostrava a bruselském Fifty Lab. Loni se kapela stala jednou ze 6 evropských kapel zapojených do projektu Revelland, který se zaměřuje na zapojení více smyslů a zpřístupněním koncertu širšímu publiku. Premiéra nové audiovizuální koncertní show se uskuteční 6.4.2024 na Sencity festivalu v holandském Utrechtu. Následně kapela představí nový program i na dalších podiích.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.