TEST
pátek 13. 9.
NĚCO NĚCO + LICHNOVSKÝ + IVY Z
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Kapela Něco něco se po dvou letech vrací do Paláce Akropolis. V rámci série PULZ své debutové album pokřtí Lichnovský a vystoupí také hudebnice ivy z.

Něco něco

Něco něco hrají lehkonohý indie pop, ve kterém můžete slyšet vliv post-punku, české nové vlny i taneční hudby. Kapelu tvoří zpěvačka a textařka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává syntezátory i kytaru. Naživo je doprovází bubeník Václav Švestka. Za svou druhou desku jménem Útržky kapela získala nominace na ceny Vinyla a Apollo. S aktuálním albem Třetí se Alžběta ještě víc opřela do témat ženství a feminismu. Něco něco jsou pár a kapela. Spolu žijí, skládají a koncertují. A milují to. Nenechte si ujít show, při které se přemýšlí výhradně v rozvitých souvětích.

Lichnovský

Hudebník Zdeněk Lichnovský známý z kapely Parta vynikajících lidí se dává na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Ideálně napořád vychází 2. září na komunitním labelu Bad Names. Pokřtí ji i s hosty 13. září v Paláci Akropolis. Na produkci alba se podílel tvůrce klubových kopanců Martin Nouza (nevertouch) a s Lichnovským zpívá i weirdpopová hudebnice a skladatelka Lenka Zbořilová (ivy z). Taky se vám zdálo, že jste se zbláznili a všem to bylo jedno?

ivy z

Weird pop, slowcore, lo-fi. Třeba i takové nálepky dostává hudebnice Lenka Zbořilová. Upozornila na sebe jako zpěvačka a textařka kapely Billow. Posledních pár let ale září i na své sólové cestě pod pseudonymem ivy z. Celý večer série PULZ zahájí písně z letošního EP 23 nebo loňského alba let yours be the last burning heart.

Za dramaturgií série PULZ v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Po koncertech následuje afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground.