TEST
čtvrtek 20. 6.
WALTARI /FI + RAVAGE CLUB /FR
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

WALTARI jsou zpět! Legendární finská kapela letos slaví 30 let výročí od vydání své nejslavnější desky „SO FINE“ a vyrazila na turné, které je věnováno zejména této éře.

Teprve nedávno skončila série koncertů k jubileu 30ti let od vydání debutové nahrávky „Monk Punk“. K jubileu nadělili sobě i fanouškům nové album plné hitů. Mezi hosty na desce se objevili např. Kevin Ridley (Skyclad), Angelit, Jonne Järvelä (Koorpiklaani), Jyrki 69 (The 69 Eyes), Marco Hietala (bývalý Nightwish), Boomfunk MCs, Niki Rock (Barbe Q Barbies), Mr. Lordi (Lordi), Jürgen Engler (Die Krupps) a mnoho dalších.

I na letošním turné dokazují, že ROCK je životní styl. Filosofii Waltari shrnuje jejich zpěvák Kartsy Hatakka: „Rock je přístup, neutuchající touha bavit se životem a zůstat hravým až do samého konce. To je svět, do kterého se Waltari narodili. Baví nás vytvářet hudbu, která posluchače překvapí a to platí o nahrávkách i koncertech.

https://vimeo.com/804031220/dc4b7f52ba.

Jako předkapela se poprvé v Praze představí také francouzští Ravage Club

Vinz a Acidula, kteří pocházejí z Boulogne-sur-mer a jsou nerozlučnou dvojicí už 15 let, za své téma si zvolili punk a poezii. Ravage Club je dychtivé setkání Patricka Dewaereho, Libertines, Ravage (Barjavel) a Fight Club. On neúnavný skladatel, ona posedlá láskou k literatuře. A skutečně, během prvního setkání v kriminále si svérázné duo našlo čas a především chuť psát ve francouzštině o svém „anglicky laděném“ rocku.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope – první celoevropskou iniciativou podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa