TEST
čtvrtek 12. 9.
PARRA FOR CUVA /D
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Parra for Cuva je umělecké jméno německého producenta elektronické hudby a DJ Nicolase Demutha, který do svých skladeb často začleňuje prvky downtempa, deep house a ambientní hudby. Jako multiinstrumentalista experimentuje se zvukem hudebních nástrojů z celého světa a ve své tvorbě rád používá etnické a akustické prvky. Je znám svým melodickým a atmosférickým zvukem.

Po singlech umístěných na předních příčkách a dvou uznávaných albech, Majouré (2014) a Darwîś (2016 ), došlo k průlomu vydáním alba „Paspatou“ (2018). Následující čtvrté studiové album „Juno“ (2021) zahrnovalo spolupráci se sedmi hudebníky z celého světa a na něm dokázal, že je možné vytvořit hudbu, která funguje stejně dobře na tanečním parketu, jako doma nebo na cestách. Album „Juno“ ukázalo, že berlínská elektronická hudební scéna může nabídnout víc, než jen tvrdou elektroniku a techno.

Očekávané album „Mimose“ bude vydáno v roce 2024 a jedinečný pohled Parra for Cuva na elektronickou hudbu slibuje další strhující a neotřelý hudební výlet.

Parra for Cuva vystupuje na prestižních festivalech a vyprodává sály po celém světě, včetně Burning Man, Sziget, Fusion, Koko London nebo Concourse Project v Austinu. Jeho strhující živá vystoupení, jako například Cercle Music na úžasném pozadí mexické krajiny, vyzařují silné genius loci. Parra for Cuva si pohrává s rozmanitostí a emocemi a přenáší posluchače do vzdálených zemí a kultur. Jeho jedinečný produkční styl je okamžitě rozpoznatelný po celém světě a je těžké mu odolat. Patří do kategorie „nakažlivých“.