TEST
sobota 13. 4.
THE SILVER SPOONS /CZ + IVO BLAHŮNEK S KAPELOU /CZ
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

The Silver Spoons vyráží na svou již tradiční jarní tour, která se ponese v duchu dobré nálady, dle stejnojmeného nového singlu „It's Alright“ který během ní představí.

Je to jedinečná příležitost slyšet jak jejich klasické rádiové hity a festivalové pecky, tak i pomalejší a nové písničky, které na letních koncertech ne vždy dostanou prostor. Tour ukončí kapela v Paláci Akropolis, kde je konečně podpoří maďarský indie fenomén Blahalouisiana, který je ve své rodné zemi velkým tahákem všech klubů a festivalů, a přitom do Čech ještě nezavítal. Bio: The Silver Spoons je úspěšná česká anglicky zpívající indie pop-rocková kapela z Prahy. Kapela vyčnívá osobitým, vysoce energickým projevem, který v kombinaci s tanečními melodiemi a šmrncovními kytarovými riffy dobije každé publikum.

Na konci roku 2018 vydala kapela svůj singl „He's Got My Money Now“, který jí dostal do mainstreamového povědomí, a který vypráví o strastiplné cestě muzikanta za úspěchem v dnešním hudebním průmyslu. Díky této písničce a dalším dvěma singlům si kapela vysloužila cenu Žebřík za Objev roku 2018, Cenu OSA za Nejúspěšnějšího mladého skladatele a mnohé nominace na dalších hudebních cenách včetně Kapela roku 2020 a 2021.

Kapela vydala začátkem roku 2022 své debutové album “Come and Get it”, které začala nahrávat v Los Angeles na jaře 2018 s legendárním producentem Danny Saberem, který v minulosti produkoval hvězdy světového formátu jako jsou The Rolling Stones, David Bowie nebo Black Sabbath. Vzhledem k rodilé angličtině a francouzštině zpěváka Augustina a dalších členů jeho kapely jsou The Silver Spoons často prezentováni jako jedna z velkých nadějí českého hudebního exportu.