TEST
sobota 12. 10.
GHOST NOTE /US
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Instrumentální exploze future funku / Ghost-Note se vrací s novým albem Mustard n’Onions

Elitní funk a groove s bubeníky ze Snarky Puppy. Superskupinu vede snad nejlépe sehraná dvojice hráčů na bicí a perkuse, Robert Searight a Nate Werth, mnohonásobní držitelé Grammy ze Snarky Puppy. Hvězdnou sestavu obohatili ti nejlépe fundovaní sidemani takových hvězd jako Prince, Snoop Dogg, Erykah Badu, Herbie Hancock či Kendrick Lamar. Po dvou letech se Ghost-Note vrací do Prahy v plné sestavě s novým albem Mustard n’Onions (vychází 19.4. 2024).
Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown, a transformují je do zatím nikdy neslýchané instrumentální exploze. Připravte se na divokou party v té nejlepší muzikantské společnosti! Skupina vznikla roku 2015, obě její studiová alba vzbudila světový ohlas a pronikla na vrchol jazzového žebříčku iTunes. Na druhém z nich, Swagism, hostoval jeden z nejžádanějších světových jazzmanů, saxofonista Kamasi Washington. Kritika psala, že zvuk kapely se na něm rozpíná všemi myslitelnými směry, včetně funku, psychedelie a disca. Oba zakladatelé kapely, Searight a Werth, pocházejí z Texasu, a jejich společným cílem je hudba stojící na perkusích a věčně pulsujícím rytmu.

Ghost-note jsou: Robert “Sput” Searight (Snarky Puppy, Herbie Hancock, Kendrick Lamar) – bicí Nate Werth (Snarky Puppy) – perkuse Dwayne “MonoNeon” Thomas (Prince) – baskytara, kytara Peter Knudsen – kytara Sylvester Onyejiaka (Prince, Quantic) – baritonový saxofon, tenor saxofon, flétna Dominique Xavier Taplin (Prince, Toto) – klávesy Vaughn “V.Keys” Henry – klávesy Jonathan Mones (Funky Knuckles, RC & The Gritz) – alt saxofon, flétna Mike Jelani Brooks (Kirk Franklin, RC & The Gritz) – tenor saxofone, flétna