TEST
sobota 29. 6.
BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT & JESTERN /IT + MIRKA NOVAK & LISHOWN
20:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Hudební projekt, jehož centrem není hudebník, ale unikátní nástroj z českého skla. Představení uvede nový singl NEW NATURE.

Podmanivý zvuk akustického nástroje doplňuje Lenka Morávková éterickým hlasem a pulzujícími syntezátory, které dohromady se světelnou show s lasery vytváří hypnotický zážitek na hranici futurismu a tradice.

Bohemian Cristal Instrument je nástroj – zvuková socha jediný svého druhu na světě a je také první českou verzí slavného nástroje Cristal Baschet z dílny francouzských experimentátorů bratrů Baschetových. Lenka Morávková pochází ze sklářského kraje a v minulosti vytvořila několik projektů spojených s tradicí českého sklářství. Svou verzi nástroje Cristal Baschet navrhla a postavila před několika lety s následovníky bratrů Baschetových a vznikl tak světově zvukový a vizuální unikát – Bohemian Cristal Instrument. Kvůli hudbě a nástroji BCI se rozhodla odejít z doktorátu v USA a následně jí bylo uděleno americké vízum pro výjimečné umělce.

JesterN

Alberto Novello alias JesterN ve své praxi využívá nalezená nebo dekontextualizovaná analogová zařízení ke zkoumání souvislostí mezi světlem a zvukem v podobě kontemplativních instalací a performancí. Během koncertu doprovodí umělkyni svou světelnou show, kterou si společně připravili během probíhající hudební rezidence v Paláci Akropolis.

Mirka Novak

Všestranná soulová zpěvačka, performerka, skladatelka, vokální koučka a ředitelka hudební školy v Plzni. Její hudba balancuje mezi žánry s příchutí jazzu, funku, R'n'B, soulu a world music. Kromě jazzových a čistě vokálních sólových vystoupení s looperem jí můžete slyšet také v kapelách Dozen Street a HLASkontraBAS Oktet.

Lishown

Pavel Liška je imerzivní umělec, výtvarník, stage designer a hudebník z Plzně. Vystudoval magisterské studium na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, kde během svých studií začal dokonce vyučovat. Věnuje se především výtvarné a scénické tvorbě na různých projektech od malých podií po velké expozice v muzeích. V Paláci Akropolis doprovodí Mirku Novak.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.