TEST
středa 5. 6.
SUNNBRELLA + KAROLÍNA BERANOVÁ + PRINCEZNA VÍČKO
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Palác Akropolis rozpulzují kytary, barvy a psychedelie. Vystoupí nadžánrová kapela Sunnbrella a tuzemská hudebnice Karolína Beranová se svou kapelou.

Sunbrella

Multinárodní a multižánrová kapela. Jméno Sunnbrella propojuje umělce z Česka, Kanady nebo Anglie. V jejím čele stojí hudebník David Žbirka, který má na kontě mimo jiné i několik Cen Anděl. Debutové dlouhohrající album Heartworn v čele s hitem Fever Dream patří k nejzajímavějším (částečně) tuzemským nahrávkám, co loni vyšly. Shoegaze melancholii zde doplňují svěží dreampopový sound a ozvěny devadesátkových rave parties. O neodolatelnosti živých koncertů Sunnbrella se české publikum přesvědčilo třeba na minulém ročníku festivalu Pop Messe v Brně. Nyní se skupina chystá do Prahy, v Paláci Akropolis vystoupí vůbec poprvé.

Karolína Beranová

Oheň, něha a sebevědomí. Karolína Beranová je obrovský talent, který mnoho lidí dosud neobjevilo. Řadí se mezi mladé české písničkářky s osobitým zvukem i stylem, opakovaně na sebe upozorňuje díky poutavým koncertům – například jako předskokanka slovenských Tolstoys. Kombinace citlivých akustických písní a psychedelických indiepopových hymen vynikala už na předloňském EP please be gentle. Teď Karolína s kapelou pracuje na debutovém albu. Skladby z něj zazní už na pražské červnové show.

Princezna Víčko

Vi Huyen Tranová je zpěvačka, producentka a performerka z Prahy. V roce 2018 založila elektronickou kapelu Viah. DJkou se stala až poměrně nedávno, zvolila si totiž netradiční cestu – tedy že se od skládání vlastní hudby posunula k DJingu. Tento postup jí však dovolil přistoupit k hraní s určitou muzikální citlivostí a smyslem pro rytmický detail. Ve své praxi se často obrací k chůzi pozpátku jakožto formě uměleckého vyjádření. Její sety jsou jiskřivě elektronické, snad až hřejivě komunitní, a soustředěné na roztancování každého milimetru vašich těl. Žánrově se uchyluje k melodickému housu a technu, zpívané elektronice i rapu.

Večer završí afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.