TEST
pátek 6. 12.
Teho Teardo & Blixa Bargeld
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Mrzí nás to, ale celé evropské turné Teho Teardo & Blixa Bargeld včetně koncertu 8. prosince 2023 v Paláci Akropolis se přesouvá na příští rok. Nový termín pražského vystoupení je 6. prosince 2024 opět na stejném místě. Důvodem přeložení je to, že původně plánované album, které měla tato dvojice výjimečných hudebních osobností vydat v průběhu turné nyní na podzim, vyjde až příští rok. Zde je oficiální vyjádření:

Je nám to líto, ale musíme přeložit naše společné turné na příští rok. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože je nám jasné, že mnoho z vás se na nadcházející koncerty těšilo. Bohužel nové album, které jsme nyní plánovali vydat, nevyjde včas z důvodu nepředvídatelných okolností a problémů během výrobního procesu. Pracujeme na tom, abychom vám desku přinesli v takové kvalitě, kterou od nás očekáváte. Což ale vyžaduje delší čas. Těšíme se, až vám brzy představíme naše nové skladby.

Zakoupené vstupenky na pražský koncert zůstávají v platnosti. Věříme že, jak píší i oba hudebníci, rok navíc se nám vrátí v o to větším zážitku z jejich nové hudby. Děkujeme za pochopení.

8. prosinec by si měli zapsat všichni milovníci výjimečných hudebních zážitků. V komorním klubovém prostředí zde po sedmi letech představí naživo svůj společný projekt frontman Einstürzende Neubauten Blixa Bargeld a oceňovaný italský skladatel a hudebník Teho Teardo, který vedle spolupráce s Girls Against Boys nebo Lydií Lunch složil například soundtracky k filmům Paola Sorrentina nebo Gabriela Salvatoreho. V doprovodu violoncellistky Laury Bisceglia, klarinetistky Gabriele Coen a smyčcového kvarteta zahrají jak kompozice z předchozích společných alb, tak i nové skladby, které vznikly v době od zatím posledního, beznadějně vyprodaného, koncertu u nás. Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment.