TEST
čtvrtek 2. 3.
LAZER VIKING, NEVER SOL, BODY OF PAIN, BOB BLEEDY
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Trauma pop do Paláce Akropolis přinesou hudebníci Lazer Viking a Bob Bleedy. V rámci série Pulz je doplní zpěvačka Never Sol a dvojice Body of Pain.

Lazer Viking

„Prague's infamous rock'n'roll enfant terrible turned synth-pop overlord,“ píše sám o sobě Jakub Kaifosz. Jako Lazer Viking loni vydal nové album Tunnel Vision, za které získal například nominaci na hudební cenu Apollo. Témata obsesí, izolací i zlomených srdcí hudebník zabalil do zvuku syntezátorů, do nichž se zamiloval po koncertě Belgičanek Charlotte Adigéry & Bolis Pupul. Skladby jako Yr Body a Gibber Gabber nyní představí ve Velkém sále Paláce Akropolis.

Never Sol

Východoevropská syntezátorová melancholie. I takové nálepky přicházejí v úvahu při poslechu zpěvačky a producentky Sáry Vondráškové alias Never Sol. Od počátku minulé dekády ve své tvorbě balancuje mezi citovou křehkostí a zvukovou pompézností. Její zálibu v kontrastech a experimentování ilustruje i nedávná spolupráce s producentem jménem Toyota Vangelis nebo impozantní singl Leon.

Body of Pain

EBM. Upíři. Bolest. Něha. To všechno ztělesňují Body of Pain. Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska společně představují nejen nejčerněji oděnou hudebnickou dvojici v Praze, ale i kapelu, kterou byste aspoň jednou měli vidět naživo. Temné elektronické tracky s apatickým vokálem totiž nejlépe vyniknout v zatemnělých klubech. Za doprovodu stroboskopu a hazeru zazní tracky z letošní nahrávky Revenge.

Bob Bleedy

Trauma pop nikdy nezněl příjemněji. Vděčíme za to jednomu z hlavních hudebních objevů roku 2022. Pod pseudonymem Bob Bleedy vystupuje Robert Kříž, který na sebe dřív upozornil skrze duo JayRõ a další aktivity labelu ODDITY Records. Vyšla pod ním i Bleedyho debutová deska Codependers, která vybočovala poutavými vizuály, vynikající produkcí i hity v čele s Dreaming.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground.