TEST
úterý 25. 4.
DMITRIEVNA + ORIENT
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Jarní část koncertní série Pulz završí kombinace techno-popu, prog rocku a experimentální elektroniky. Do Paláce Akropolis míří kapela Orient a producentka Dmitrievna.

Dmitrievna

Ukrajinsko-česká hudebnice jménem Dmitrievna je unikát. Svými skladbami a ohromujícími vizuály zaujala na klubových pódiích, festivalových scénách i sociálních sítích. Na debutové dlouhohrající desce Parazit loni Dmitrievna zdařile demonstrovala, jak může znít techno-pop v kontextu místní hudební scény. Dunivé syntezátory a společensky angažované texty nepůjde přeslechnout Na útese ani na Žižkově.

Orient

Kapela Orient patří k největším hudebním tajemstvím u nás. Ať už se ale zrovna věnuje experimentální elektronice, nebo se vydá cestou prog rocku založeným na živých nástrojích, vždy je zárukou kvality. Loňské album Redwood mělo nominaci na cenu Vinyla, kterou už mimochodem Orient získali v roce 2017 coby tehdejší objev. V rozšířené živé sestavě teď svůj organický sound, který překvapuje s každým dalším poslechem, představí v podzemí Paláce Akropolis.

Po koncertech bude následovat afterparty. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground.

Tento koncert podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa