TEST
sobota 1. 10.
NOUVELLE VAGUE /FR + BLACK LILYS /FR
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Nouvelle Vague /Fr

Francouzská kapela Nouvelle Vague se vrací do Prahy a s menším zpožděním oslaví v Akropoli 15 let od svého založení!

Nouvelle Vague se proslavili originálními coververzemi punkových a postpunkových skladeb tzv. „new wave“ – „nové vlny“ nebo li francouzsky „nouvelle vague“. S akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posunuli postpunkové písničky na jinou úroveň, dekonstruovali pojem „cover band“ a během velmi krátké doby se stali světovým fenoménem.

Jejich hudba se objevuje i v celé řadě seriálů, filmů (Síla srdce s Angelinou Jolie, Tarantino – „Auto Zabiják) i reklam (Tropicana, Reserved, Vicks, Dove, T-Mobile…)

Zakladatelé Marc Collin a Olivier Libaux (†2021) postavili kapelu na zkušených hudebnících v čele s výraznými zpěvačkami, které jsou pro Nouvelle Vague charakteristické (Mélanie Pain, Phoebe Kildeer, Nadeah Miranda, Elodie Frégé, Sophie Delila, Marina Celeste, Karina Zeviani, Siljia, Eloisia, Anais Croze, Camille Dalmais atd.). Sehraná kapela, pozitivní energie, naprostá symbióza mezi pódiem a publikem a střídání nefalšovaných akustických písniček s punkovými vypalovačkami, to vše dělá z jejich koncertů show, na kterou se nezapomíná.

Black Lilys /Fr

Na evropském turné s Nouvelle Vague zahrají jako předkapela francouzští Black Lilys.

Debutové album této sourozenecké dvojice vyšlo v roce 2018. Jasný a nadčasový pop, kde se snoubí síla i křehkost, osloví fanoušky Angus & Julia Stone, The XX nebo Aurory. Singl Nightfall figuroval mimo jiné i na soundtracku k populárnímu seriálu „Elite“ na Netflixu.

Duo úspěšně koncertovalo s Nouvelle Vague také v Británii a vzhledem k ohlasu fanoušků na koncertech se rozhodli pokračovat společně i nadále.

Black Lilys koncertovali s řadou známým hudebníků, jako The Dø, Pete Doherty nebo George Ezra. Zpěvačce ZAZ otevírali její poslední evropské turné včetně vyprodané Royal Albert Hall. Nové album Black Lilys „New Era“ vyjde letos na podzim.

Koncert je podporován platformou Liveurope: první celoevropská iniciativou podporující koncertní kluby v úsilí o propagaci začínajících evropských umělců.

Liveurope je spolufinancována programem Creative Europe Evropské unie.