TEST
středa 26. 10.
PRINCESS CHELSEA
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Do Paláce Akropolis se 26. října vrací novozélandská hudebnice Princess Chelsea. Autorka virálního hitu The Cigarette Duet přijede do Evropy představit svou zbrusu novou desku, ze které už po internetu krouží pilotní singl „Everything is going to be Allright“.

Chelsea vyrostla v nábožensky silně orientované rodině a vystudovala hru na klavír, v šestnácti se od rodičů odstěhovala a místo vážné hudby začala objevovat svět popu. V polovině minulé dekády se přidala ke komunitě kolem kultovního aucklandského labelu Lil Chief Records, který už v té době patřil mezi veličiny nezávislého popu přinejmenším na jižní polokouli. V letech 2003 – 2006 hrála s kapelou Teenwolf a byla také členkou asi nejznámější novozélandské skupiny The Brunettes, která to dotáhla až na americký label Sub Pop. Od roku 2009 začala Chelsea nahrávat vlastní sólové písničky, které se nijak nestydí za svoji hravost ani hitový potenciál.

Debutová deska Lil' Golden Book byla plná originálních indiepopových popěvků obalených v zajímavých barokních aranžích. Vedle přímočarého hitu The Cigarette Duet deska obsahuje i melancholičtější skladby, v nichž rekapituluje svoje vyrůstání v „nejnudnějším městě na světě. I když ale většinu času zpívá o svém vlastním poměrně tuctovém životě, zní to v jejím podání jako to nejvíce vzrušující dobrodružství.

Písničky Princess Chelsea se pohybují „na neviditelné hranici mezi slastným sněním a nočními můrami“ (jak napsal portál Allmusic) – za smíchem se skrývá smutek, melancholické nálady naopak ráda shazuje surreálnými obrazy. Její něžné melancholie zaznívají i z nového alba, které Princess Chelsea představí po boku své kapely 26.10.