TEST
středa 9. 6.
Cie Scratch - Mousse (BE)
20:00, Kasárna Karlín
dočasně mimo provoz

info

“Co je křehké jako lesní mech a může pěnit jako dobré pivo.”

Mousse je óda na pochybnost. Óda na okamžiky samoty, na všechny ty věci, které děláme sami v koutku a o které se neodvažujeme podělit. V Mousse je mikrofon, míčky, zahradník, rostlina, babiččina větrovka, France Gallová a Barbara, kadeřník a velké karaoke. Mousse je představení o přátelství mezi Gaëlle a Denisem. Je to punková žonglérská show, smutná i veselá zároveň.

O Cie Scratch Společnost Cie Scratch byla založena v roce 2013 sedmi žongléry. Jejich první představení T.N.T. vzniklo ten samý rok. V roce 2017 vytvořili SPLIT a v roce 2020 vzniklo jejich první duo MOUSSE. Jejich vesmír je založen na scratch, žonglování, pošetilých choreografiích, antiklimaxu a belgickém surrealismu. Baví je inscenovat všechno a cokoliv, ale vždy mají na paměti, že cokoliv je možné, ale ne všechno.

Délka: 50 min

Věk: 6+ let

Video: https://vimeo.com/396420482

Obsazení: žonglérka: Gaëlle Coppée,

technik: Denis Michiels,

kouč: Bram Dobbelaere,

klaunování: Christine Rossignol-Dallaire,

dramaturgie: Gaël Santisteva,

booking: Chantal Heck – La chouette diffusion,

přátelské rady a žonglování: Eric Longequel

Partneři: Koprodukce: Latitude 50 – Pôle des arts du cirque et de la rue [BE], Centre Culturel du Brabant Wallon [BE] // Residence: Espace Catastrophe – Centre International de Création des Arts du Cirque [BE], Centre Culturel du Brabant Wallon [BE], Latitude 50 – Pôle des arts du cirque et de la rue [BE], Circus Centrum [BE], Festival International des arts de la rue de Chassepierre [BE], Centre Culturel du Wolubilis [BE], Centre Culturel d’Ath – CAR [BE], La Maison des Jonglages [FR], Maison de la création (CC NOH) [BE], Petit théâtre de la grande vie [BE], PERPLX [BE], Lauréat CircusNext+ (spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+), Subtopia [SE]. Za podpory: Wallonie-Bruxelles Théâtre-Danse [BE], Fédération Wallonie-Bruxelles [BE].