TEST
středa 22. 9.
KVĚTY HRAJÍ PSÍ VOJÁKY + KŘEST KNIHY FILIPA TOPOLA ► BLÁHOVÉ PSANÍ
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Po smrti Filipa Topola požádal Květy jeho manažer Romek Hanzlík, aby přearanžovali písně Psích vojáků. Mnoho let jsme je hráli na koncertech k Filipovým narozeninám. Později i na různých speciálních příležitostech. Vyšel i limitovaný náklad vinylů, který byl obratem rozebrán. Hrajeme skladby z různých období, od hitů k minimalistickým věcem, z větší části ve značně autorských úpravách.

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Počínaje rokem 2016 hraje v nové sestavě, zaměřené více na elektroniku. Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru. Za album Květy,Květy, které vyšlo na konci roku 2020, byli nominováni na cenu Vinyla a Apollo.

Součástí koncertu bude křest knihy Bláhové psaní. Tento výbor povětšinou nepublikovaných povídek, básní a torz básnických próz Filipa Topola přibližuje jeho svět (přátelství, démon alkohol, město Praha, touha, láska…) s mimořádnou naléhavostí a syrovostí. Kniha vychází 10. září v péči Knihovny Václava Havla a uzavírá dvousvazkovou edici Archiv Filipa Topola (první svazek Kilián Nedory byl vydán 2020) . Křtu se zúčastní editor Pavel Hájek a autorův bratr, spisovatel Jáchym Topol.