TEST
úterý 13. 10.
GOLDEN SPINE /CZ
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Zveme Vás na křest alba Universal Prayer – unikátního projektu Golden Spine, který vzešel ze spolupráce Andrey Knotkové (Iamme Candlewick) a Václava Havelky (Please The Trees)

Debutové album Golden Spine – Universal Prayer vyšlo v květnu letošního roku.

Na album přispěly přední osobnosti americké nezávislé hudby jako písničkáři Bonnie “Prince” Billy a Bill Callahan. Multiinstrumentalisté Thor Harris (Thor & Friends, Xiu Xiu) a Kenseth Thibideau (Pinback, Three Mile Pilot and Sleeping People). Producent a studiový inženýr Chris Koltay.

Dále také Norman Westberg (Swans), Tony Crow (Lambchop, Silver Jews), Matt Swanson (Lambchop), Pall Jenkins (The Black Heart Procession). Kapely Dallas Acid, Wrekmeister Harmonies.

Z domácí hudební scény pak zpěvačka Lenka Dusilová. Lenka Dusilová bude hrát tento večer vedle Andrey Knotkové a Václava Havelky v kapelní sestavě Golden Spine společně s Filipem Míškem (Khoiba) a Carlem Warwickem (Nano Tone, Světlo).

Vizi tohoto alba, jehož obsahem je osobité zpracování védských manter, nosila Knotková v sobě několik let. Samotná práce na něm trvala dva roky a právě teď vylézá z porodních cest. Tak jak je, nahá a ještě trochu olepená tím, co ji cestou potkalo, příběhy, které se s ní protly a kterých nebylo málo. Universal Prayer není jednoduché žánrové dílo, ale věříme, že každého s dostatečnou otevřeností osloví třeba alespoň jedním z vláken, ze kterých je tato hudební tapisérie utkaná. Universal Prayer dostalo svůj název podle toho, že se během procesu tvorby stalo pro své tvůrce jakousi motlitbou za to, abychom se jako jedinci i jako lidstvo spojili se svou skutečnou podstatou.