úterý 9. 4.
BOMBATAZ /BE
20:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Bombataz

Bruselská skupina, kterou není úplně snadné zaškatulkovat, vznikla, když studenti konzervatoře Vitja Pauwels (kytara, zpěv), Hendrik Lasure (klávesy), Ruben De Maesschalck (baskytara) a Casper Van De Velde (bicí) zjistili, že jejich společná láska k hudbě se nevztahuje pouze na jazz, ale doslova na všechny žánry. Tito čtyři hudební nadšenci si vybírají prvky ze všech možných žánrů podle jejich libosti, od kapky jazzu přes špetku tanečního funku až po dávku synth-hopu, a nakonec z toho vzniká nesrovnatelný koktejl, který je nakažlivě taneční.

Na svém druhém albu „Baby Dry My Tears“ se tento post-jazzový popový kvartet nyní s chutí vrhá do eklektického indie rocku.Přesměrovávají duchy Animal Collective, MGMT a téměř všeho, co je cool a funky, a přetavují to vše do podmanivých klenotů. Zatímco jejich první album proplouvalo všemi směry – dokonce zpívali ve čtyřech různých jazycích, aby ilustrovali svou velkoměstskou existenci, „Baby Dry My Tears“ mírně utahuje otěže a zpívá jen anglicky, což přirozeně prospívá soudržnosti. Často dramatické nebo teskné album se vyhýbá demagogii. Není to to, co si myslíte, že chcete slyšet, ale spíše to, co byste slyšet měli. Písně jsou chytlavé, ale nikdy se nedrží šablonovitých písňových struktur.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme