pátek 8. 3.
Eydís Evensen /IS + Cleo T. /FR
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Uznávaná islandská klavíristka a post-klasická skladatelka Eydís Evensen přijíždí poprvé do Prahy s albem „In Light“, které ji představuje nejen jako klavíristku a skladatelku, ale i jako skvělou zpěvačku. Eydís Evensen je původem z Blönduós na severu Islandu. V roce 2021 vydala své debutové album 'Bylur' u Sony XXIM Records.

Podílela se na albu Ólafura Arnaldse „Some Kind of Piece – piano reworks“, které bylo nedávno nominováno na cenu Grammy ve dvou kategoriích a pro které nahrála své aranže k oceňované skladbě Loom (Ólafur & Bonobo). Spolu s ní na album přispěli hudebníci jako Hania Rani, Alfa Mist, JFDR nebo Dustin O´Halloran.

I během poměrně krátké kariéry, která začala v době pandemie, má za sebou mnoho hudebních vrcholů. V roce 2021 vydala debutové album „Bylur“ u Sony XXIM Records. Její nahrávka pro KEXP (live at home) patřila k nejvíce přehrávaným videím KEXP v roce 2021.

Vystupovala na mnoha slavných místech od Royal Albert Hall po Arte concert festival v Paříži.

„Jen málokterý umělec dokáže tak samozřejmě brnkat na struny vašeho srdce a unášet Vaše emoce od radosti ke smutku a zpět jako Eydís Evensen.“ – Wonderland Magazine „Revolucionářka v oblasti klasické hudby.“ – The Line Of Best Fit

Cleo T. je francouzská umělkyně, která se ve své tvorbě noří do zvukových snových krajin, kombinuje klasické nástroje s etérickými vokály a filmovou atmosférou. Po spolupráci s Johnem Parishem nyní představuje po třech letech své nové album s názvem „How do you Find your way in the Dark?“, které produkoval Alex Somers, známý např. ze spolupráce s Jonsim.Se svou unikátní performance zazářila Cleo T. i na velkých festivalech jako např. Great Escape, Solidays nebo SXSW. Partnerem koncertu je Francouzský Institut.

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, za podpory MHMP, MKCR, IFP a Liveurope.


 
Doporučujeme