pátek 1. 3.
FVCK_KVLT /SK + DUŠAN VLK/SK + SJ YELLOW
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

První březnový večer Prahu rozpulzují dvě přední jména slovenského alternativního rapu. V Paláci Akropolis premiérově vystoupí Fvck_Kvlt a Dušan Vlk.

Fvck_Kvlt

„Boh stojí pri nás podvratných,“ vzkazuje Fvk_Kvlt na svém loňském albu Cigán, kterou magazín Full Moon vyhlásil jako desku roku. Denis Bango patří k nejvýraznějším osobnostem slovenské alternativní hudby. Jeho osobitá kombinace punku a rapu je plná motivů úzkosti a hledání východisek. Hudbou komentuje společenské dění ve své rodní zemi, kterou napříč svými nahrávkami označuje i jako Skurvensko. Ve velkém sále Paláce Akropolis vystoupí vůbec poprvé.

Dušan Vlk

„Vonku je vojna a ty sa ma pýtaš, kde som bol?“ rapuje Dušan Vlk na aktuální desce Babie leto v podzemí. Na syrové novince se věnuje tématům deprese, drogových večírků i kapitalismu. Českému publiku se Vlk společně se svou crew, kterou tvoří Temný Rudo a DJ David San, představil třeba na festivalu Beseda. Jejich tvorba vyniká téměř punkovou energií, která nejlíp vyniká naživo.

Po koncertech proběhne afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground.

SJ yellow [noRemorse]

Je čerstvým závanem na pražské elektronické scéně. Ztělesňuje správnou mladistvou energii za mixem i mimo něj. Angažuje se od mixování zběsilého BPM až po pořádání vlastních akcí (noRemorse a Duracell) v nejprestižnějších pražských klubech. Je rezidentkou pražských klubů Fuchs2, Milk 'n' Honey a erotických parties v pražském Le Clanu.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme