sobota 9. 12.
Jungstötter /DE
19:30, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Jungstötter je alter-ego bývalého frontmana kapely Sizzar, Fabiana Altstöttera. V roce 2019 vydal tento berlínský zpěvák a skladatel debutové album 'Love Is', které obsahuje temné skladby, evokující intenzitu Nicka Cave & The Bad Seeds nebo poslední dvě alba kapely Talk Talk. Debutové album zaujme jeho hlasem, který se pohybuje někde mezi Markem Hollisem a Scottem Walkerem.

Po vydání prvního alba se přestěhoval do Vídně, kde zůstal i během pandemie. Vídeň, kde stále žije se svou partnerkou Anjou Plaschg (aka Soap&Skin), mu dodala nové hudební a umělecké impulsy. Na novém albu 'One Star' Jungstötter pokračuje ve své ambiciózní hudební vizi, kromě klidu a intenzity předchozího alba ale Fabian vstupuje i do oblasti instrumentálního experimentování. V Praze album představí se svou pětičlennou kapelou.

Tuto akci podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme