neděle 21. 1.
ZRUŠENO - PLEASE
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Za kolik korun byste prodali váš nejoblíbenější kus oděvu? Kolik by stál váš oblíbený hrneček? Kolik by stála vaše nejmilejší vzpomínka? A nejlepší přítel? A jak dlouho byste truchlili, kdybyste o tohle všechno přišli?

Tvůrci kolem skupiny Špatné divadlo propojují v novém projektu Please cirkus a alternativní divadlo. Na jevišti se poprvé společně představí performeři Filip Zahradnický a Trygve Wakenshaw, kteří svým citlivým přístupem k předmětům a s humornou nadsázkou vytváří svět, kde nic není tím, čím se zdá být a kde se hodnota věcí odvíjí od toho, jak se k nim vztahujeme.

Inscenace pojednává o věcech, ke kterým mají lidé specifický emocionální vztah ale i o těch, ke kterým nemají vztah vůbec žádný. Zajímá nás, jak se mění způsob manipulace s předměty na základě toho, co pro nás znamenají. Proč některé věci vystavujeme a jen se na ně koukáme, zatímco jiné používáme každý den a mnohdy jsou pro nás pouhým spotřebním zbožím? Co určuje cenu věcí? Je to trh, společnost, nebo vlastník předmětu? „Toto není dýmka,” napsal kdysi malíř René Magritte k obrazu dýmky, čímž zpochybnil co vidíme. A stejně jako jeho dýmka nebylo skutečnou dýmkou, ale pouhou reprezentací, zabýváme se i my tím, co jaký předmět představuje. Někdy je to vzpomínka na nějakého člověka, někdy je to přání či vize, jindy může předmět zastupovat to, jací bychom chtěli být. V Please se objeví spousta věcí, spousta významů a spousta možností.

Premiéra: 21. ledna 2024, Palác Akropolis

Režie: Jana Stárková
Performeři: Trygve Wakenshaw, Filip Zahradnický
Scénografie, kostýmy: Natálie Rajnišová
Hudba: Ian Mikyska
Produkce: Tomáš Sosna, Špatné divadlo
Koprodukce: Palác Akropolis

Projekt vznikl za podpory MKČR, SFK. Poděkování: Cirqueon, Bazar u medvěda, Tomáš Kočí, Natálie Kryštofová, Oskar Koutný,


 
Doporučujeme