čtvrtek 8. 2.
MILDFIRE /NO /DE + HAUSEPLANTS /PT + CASTILHO /PT
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Po roce se do Paláce Akropolis vracejí Hause Plants a po několikaleté pauze přijíždí také Einar Stray s novým projektem Mildfire. Jako support se představí další portugalský hudebník Castilho se svým sólovým piano setem.

Einar Stray je norský hudebník, kerý v Paláci Akropolis již několikrát vystupoval s Einar Stray Orchestra. Tentokrát představí nový projekt, ve kterém s ním hrají členové skupin Team Me, Moddi, Astrosaur, Synne Sanden, Antonia Grossman, Cezinando nebo MesaVerde. Mildfire nezklame fanoušky původní tvorby Einara Straye. Z kapely je cítit radost z nových tvůrčích nápadů a funguje tak jako kreativní HUB, který se nebrání ničemu.

Hause Plants se stali jednou z nejaktivnějších kapel v Portugalsku. Přátelé z dětství Dani Royo, Janny Silva, João Simões a Guilherme Machado Correia vytvořili z Hause Plants perfektně fungující mašinu, ať už jsou spolu na pódiu, ve studiu nebo v baru. Díky chytlavým melodiím, energickým živým vystoupením a silné společenské prezentaci se Hause Plants rychle prosadili v Lisabonu a byli připraveni expandovat do světa. V roce 2022 se kapela přestěhovala do Williamsburgu v Brooklynu, kde vydala své další EP „Sleeping With Weird People EP“ prostřednictvím labelu Spirit Goth se sídlem v Los Angeles. Od té doby Hause Plants odehráli přes 75 koncertů, vystoupili na mnoha festivalech a v mnoha legendárních koncertních sálech.

Tato akce je podpořena Liveurope -první celoevropskou iniciativou podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.

Koncerty jsou podpořeny Portugalským centrem v Praze


 
Doporučujeme