neděle 5. 3.
ZIMBRU /RO
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Zimbru je sehraná čtveřice přátel, kteří hrají divokou směs chraplavých syntezátorů, hranatých kytarových riffů a živých bicích, to vše doplněné příběhy o tanci, ztracených domácích mazlíčcích, queer lásce a nostalgii po nikdy neprožitých zážitcích v uplynulých desetiletích. Kapela, kterou lze nejsnáze označit za art-rockovou, pochází z rumunské Cluj-Napoca a tvoří ji následující členové Teodora Retegan, Paul Bucovesan, Andrei Bobiș a Oana Pop.

Začátkem roku 2019 kapela debutovala na scéně a vydala první album – živou nahrávku Dog Heaven, která zazněla v Cirkular studio. Na toto vydání těsně navázalo vydání vůbec prvního singlu kapely – Divination – první skladby debutového EP. Divination zaznamenala pozoruhodný úspěch – dostala se do oběhu v celostátních rádiích, rychle nasbírala desítky tisíc přehrání na streamovacích platformách a dočkala se skvělého přijetí kritiky.

Letos má kapela velké plány – počínaje vystoupením na Eurosonicu, v roce 2023 vydá zbrusu novou desku EP a v březnu a dubnu vyrazí na své první evropské turné.

Tento koncert podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme