pondělí 27. 3.
Chloé & Vassilena Serafimova /fr /bg + Michal Rataj & Oskar Török + vj Aeldryn + light designer Ondřej Bylok
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Jednou z premiér letošního festivalu Spectaculare bude vystoupení legendární francouzské producentky elektronické hudby Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou doplňující Chloé na perkusivní nástroje v čele s marimbou.

Francouzská producentka Chloé a bulharská hudebnice Vassilena Serafimova se poprvé potkaly v roce 2016 na pozvání kolektivu Sourdoreille. Z jednorázové spolupráce vzešlo dlouholeté umělecké i lidské přátelství. V jejich společné tvorbě se organicky propojují elektronické beaty s akustickými perkusivními nástroji jako je marimba. Obě hudebnice mají vlastní kariéry ve svých patřičných hudebních scénách, pravidelně ale také vystupují jako duo – hrály na festivalech po celém světě ale třeba také na Benátském bienále. Na jejich společném albu Sequenza z roku 2021 se zvuky marimby a dalších perkusivních nástrojů Vassileny Serafimové proplétají elektronickými kompozicemi Chloé a vytváří unikátní elektroakustický mix, který se vzpírá škatulkám.

Michal Rataj & Oskar Török (CZ)

Michal Rataj je skladatel, zvukový interpret a rozhlasový producent, který skládá především elektroakustickou hudbu a instrumentální hudbu pro komorní skupiny nebo orchestr. Tato jeho spolupráce s předním slovenským trumpetistou Oskarem Törökem navazuje na jejich už předchozí projekty zasazené do oblasti současného jazzu a vážné hudby, tradičních nástrojů a živé elektroniky. Nejprve to byl Points-Rataj Quintet (CD 2016), který se vyvinul v elektroakustické trio se saxofonistou Lubošem Soukupem (Hornscape, 2020). Nové duo Michal Rataj a Oskar Török se pokouší navázat ještě hlubší interakci mezi virtuózním dechovým nástrojem a širokou škálou současné interaktivní elektroniky. Jejich hudební slovník sahá od elektronického ambientu přes přesahy klubové elektroniky až po různé polohy současného jazzu a post-akusmatické hudby.

Vj Aeldryn

Jakub Larva (Vj Aeldryn), je jedním z předních českých VJů. Je členem studia Lunchmeat a ve svém portfoliu má už mnoho projektů s předními českými muzikanty. Mezi nejznámější patří jistě Lenka Dusilová, s kterou mimo jiné realizuje projekt Monumentum, který se snaží upozornit na chátrající památky.


 
Doporučujeme