pátek 17. 3.
THE SILVER SPOONS + THE VALENTINES
19:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Po vydání alba a intenzivní letní sezóně se The Silver Spoons vrací do podzemí na krátkou šňůru pouhých čtyř exkluzivních klubových koncertů, které ukončí v Paláci Akropolis. Je to jedinečná příležitost slyšet jak jejich klasické rádiové hity jako He’s Got My Money Now, tak i pomalejší a nové písničky, které na letních koncertech ne vždy dostanou prostor. V Praze a Brně je doprovodí maďarský indie fenomén Blahalouisiana, který do Čech ještě nezavítal.

The Silver Spoons je úspěšná česká anglicky zpívající indie pop-rocková kapela z Prahy. Kapela vyčnívá osobitým, vysoce energickým projevem, který v kombinaci s tanečními melodiemi a šmrncovními kytarovými riffy dobije každé publikum.

Na konci roku 2018 vydala kapela svůj singl „He's Got My Money Now“, který jí dostal do mainstreamového povědomí, a který vypráví o strastiplné cestě muzikanta za úspěchem v dnešním hudebním průmyslu. Díky této písničce a dalším dvěma singlům si kapela vysloužila cenu Žebřík za Objev roku 2018, Cenu OSA za Nejúspěšnějšího mladého skladatele a mnohé nominace na dalších hudebních cenách včetně Kapela roku 2020 a 2021. Kapela vydala začátkem roku 2022 své debutové album “Come and Get it”, které začala nahrávat v Los Angeles na jaře 2018 s legendárním producentem Danny Saberem, který v minulosti produkoval hvězdy světového formátu jako jsou The Rolling Stones, David Bowie nebo Black Sabbath. Vzhledem k rodilé angličtině a francouzštině zpěváka Augustina a dalších členů jeho kapely jsou The Silver Spoons často prezentováni jako jedna z velkých nadějí českého hudebního exportu.


 
Doporučujeme