sobota 22. 4.
CARMEN CONSOLI /IT + NINA KOHOUT /SK
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Projekt Femme Fatale slaví letos 10 let. První, koho v rámci jubilejního ročníku představí, je italská hudebnice Carmen Consoli.

Carmen Consoli je historicky první italská umělkyně, která vystoupila na olympijském stadionu v Římě. V New Yorku vyprodala 3 koncerty po sobě, založila vlastní label, jako první žena zvítězila v Club Tenco Awards s albem roku („Elettra“), od Unicef získala čestný titul „Goodwill Ambassador“ a se skladbou „Mio zio“ (Můj strýc) vyhrála cenu Amnesty International.

Kariéra Carmen Consoli je protkána mnoha „poprvé“ a „poprvé“ se uskuteční i její pražský koncert.

„Pozoruhodné spojení rockerky a intelektuálky… Zpívá s vášní a bezprostředností, hlasem, který v sobě nese smutek, soucit a sílu“ (New York Times) „Krásný hlas a písně, které nepotřebují překlad“ (New Yorker)

V úvodu večera vystoupí 19ti letá slovenská hudebnice Nina Kohout. Studentka hudebních technologií na BRIT School v Londýně tvoří vlastní hudební žánr, ve kterém propojuje atmosféru slovenského folkloru s prvky klasické hudby a svěžestí trip-hopu. Od slovenského rozhlasu získala Nina Kohout ocenění „Objev roku 2020“. Skladba„Moonlight“ z jejího debutového EP „Pandemonium“ byla uvedena KEXP jako „píseň dne“.

* Tento koncert se koná za podpory Italského Institutu v Praze a Hlavního města Praha.

Tuto akci podporuje Liveurope. Liveurope je první celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropy


 
Doporučujeme