pondělí 23. 10.
Teatro Matita /SI Za všechno může Charms
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Teatro Matita

Hudebník, loutkář, herec a režisér i profesor loutkářství, organizátor festivalů a aktivista. Ve své tvorbě úzce propojuje hudbu a divadlo, proto se jeho koncerty často mění v interaktivní divadelní představení nebo se z jeho loutkových představení stávají hudební show. S harmonikou a kufrem plným loutek procestoval celý svět a vystupoval na tak extrémních místech jako je vězení, ášram nebo obyčejná ložnice, ale také ve velkých sálech mezinárodních festivalů. Dosud byl oceněn nejméně 20 cenami.

Kromě sólových představení se věnuje také divadelní režii. V roce 2002 po dokončení studií na tradiční italské škole ručních loutek Bruna Leoneho v Neapoli (Itálie) založil Teatro Matita. Vyučuje na katedře alternativního divadla na DAMU v Praze a pořádá workshopy pro dospělé i děti zaměřené na loutkovou animaci.

Za všechno může Charms

Česká premiéra žhavé novinky známého slovinského loutkáře Matiji Solce.

Nové sólové představení Matiji Solce „Za všechno může Charms“ kombinuje objektové divadlo absurdity s živým koncertem. Stejně jako ve 30. letech 20. století, kdy jeden z posledních představitelů ruské avantgardy Daniil Harms ztělesňoval svými díly idealistický umělecký boj, provokují tvůrci tohoto představení o sto let později současné stereotypy absurdními situacemi padajících babiček. Nakonec všichni zemřou. Ale zemřou stylově.

Poetikou objektového divadla, groteskními hlasovými pasážemi i rafinovanou animací měkkých, částečně realistických loutek hledají humorné situace, které ironickým a jemným způsobem sdělují problémy současné doby a kritizují společenské normy.


 
Doporučujeme