sobota 1. 10.
NOUVELLE VAGUE /FR
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Nouvelle Vague /Fr

Francouzská kapela Nouvelle Vague se vrací do Prahy a s menším zpožděním oslaví v Akropoli 15 let od svého založení!

Nouvelle Vague se proslavili originálními coververzemi punkových a postpunkových skladeb tzv. „new wave“ – „nové vlny“ nebo li francouzsky „nouvelle vague“. S akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posunuli postpunkové písničky na jinou úroveň, dekonstruovali pojem „cover band“ a během velmi krátké doby se stali světovým fenoménem.

Jejich hudba se objevuje i v celé řadě seriálů, filmů (Síla srdce s Angelinou Jolie, Tarantino – „Auto Zabiják) i reklam (Tropicana, Reserved, Vicks, Dove, T-Mobile…)

Zakladatelé Marc Collin a Olivier Libaux (†2021) postavili kapelu na zkušených hudebnících v čele s výraznými zpěvačkami, které jsou pro Nouvelle Vague charakteristické (Mélanie Pain, Phoebe Kildeer, Nadeah Miranda, Elodie Frégé, Sophie Delila, Marina Celeste, Karina Zeviani, Siljia, Eloisia, Anais Croze, Camille Dalmais atd.). Sehraná kapela, pozitivní energie, naprostá symbióza mezi pódiem a publikem a střídání nefalšovaných akustických písniček s punkovými vypalovačkami, to vše dělá z jejich koncertů show, na kterou se nezapomíná.


 
Doporučujeme