úterý 26. 10.
ZRUŠENO - FEJBS (SK) + JEMAH
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

Série koncertů Trigger Club uvádí na obnovené Malé scéně Paláce Akropolis lokální umělkyněce – rapperky, zpěvačky, producentky a DJeky. Na každém z večerů Trigger Club vystoupí dvě umělkyně*ci. Představí svou tvorbu na pódiu Malé scény a před samotným koncertem se s nimi budete moci potkat ve “zkušebně”, kde od 18:00 proběhne workshop zdarma. Probereme jejich tvorbu a rapové dovednosti a společně budeme tvořit také zine, který vyjde v prosinci. Na druhé akci vystoupí slovenská rapperka a zpěvačka FEJBS, která poprvé živě představí své nové album Arytmia a pražská rapperka a zpěvačka JEMAH.

FEJBS Rapperka a zpěvačka Martina Fabová aka Fejbs pochází ze slovenské Trnavy. Před pěti lety vydala svojí první sólovou nahrávku a ukázala, že chce říkat věci na rovinu a hlavně, že skvěle rapuje i zpívá. Její důvtip a skills jí získaly uznání dokonce i mezi celebritami lokální rapové scény a média ji označovala za velkou naději. Ale skills nejsou vždy zárukou úspěchu. V roce 2018 vydala debutové album Fabka, na kterém hostovalo i několik známých rapových jmen. Hlavními tématy na něm byly vztahy, pohnuté životní osudy, identita i vymezení se vůči trendům nebo stereotypům. A Fejbs opět předvedla i svůj široký rozsah co se rapového a pěveckého výrazu týče. Když minulý rok vydala singl Groupies i s novým klipem, vypadalo to, že se chystá nová deska. Ovšem pak Fejbs napsala na Instagramu: „V tomto průmyslu už nebudu doma, mám jiné priority, nedaří se.” S hudbou naštěstí neskončila, aktuálně vydává nové album. Představí ho živě právě na Trigger Club. Na místě si ho budete moci rovnou i koupit. Oslavte s Fejbs její nový hudební začátek.

https://youtu.be/EZLGAxfVs1g https://www.facebook.com/iamyourfama https://shop.rukahore.sk/…s/cd-arytmia

JEMAH Pražská rapperka, zpěvačka a producentka Jemah rapuje a zpívá nejen v češtině, ale většinou v angličtině. Ve své tvorbě navazuje na uvědomělou tvorbu rapperů jako byl Tupac Shakur, ale také na sebevědomý ostrý projev britských grimeových rapperek. I přesto, že její hlas je na místní scéně naprosto výjimečný, Jemah zatím vydala jen několik singlů, na její sólové album stále čekáme, a tak doporučujeme sledovat její Youtube kanál a chodit na její koncerty. Vystupovala například s rapperem Dollar Pryncem nebo také na Prague Pride.

https://www.instagram.com/jemah23 https://youtu.be/E1Zw03Fz2wE https://youtu.be/czEfLwDNijc

LÍSTKY 250 Kč / studentiky 150 Kč Předprodej: http://www.palacakropolis.cz/work/33298?…… Na každý večer je uvolněno 10 lístků zdarma pro ty, kteříé si nemohou dovolit lístek koupit, stačí se ozvat na marie (at) zvukpraha.cz VSTUP NA WORKSHOP před koncertem je zdarma, stačí se registrovat na marie (at) zvukpraha.cz BUĎME OHLEDUPLNÍÉ Nezapomeňte na platná opatření, tedy dodržování Systému O-N-T. U vstupu bude třeba doložit potvrzení očkování, prodělané nemoci COVID-19 nebo negativní test. Bavme se spolu a dávejme na sebe pozor. PROGRAM SÉRIE TRIGGER CLUB 21.9. HELLWANA + DJ ZEY 26.10. FEJBS + JEMAH 16.11. ARLETA + KLARA WODEHN TRIGGER CLUB Série pravidelných úterních akcí navazuje na podcast “Rovnice emancipace” mapující revoluční a osvobozující myšlenky v současné hudbě z produkce Mary C a Institutu úzkosti a také na koncert Trigger Live, na kterém vystoupily také britské umělkyně Shygirl a GLOR1A. Malá scéna Paláce Akropolis byla dříve dějištěm mnoha afterparty, v nové podobě s novým zvukem a světelným designem bude místem pro menší koncerty, možností vytvořit intimnější a vlídnější klubovou atmosféru a dát prostor důležitým novým hlasům. Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem. TRIGGER Kolektiv Trigger vznikl v pražské Synth Library s cílem spojovat umělkyně na poli elektronické hudby a hudebních technologií. Nyní je Trigger otevřeným kolektivem žen, nebinárních a trans tvůrčích osobností, který vytváří nejrůznější (nejen) hudební projekty, ve kterých uvádí do praxe témata feminismu, učení a odnaučování, respektu, péče, rovnosti a studuje systémy kontroly a moci nejen v oblasti hudebních technologií. Pravidelné hudební akce TRIGGER CLUB pořádá Palácem Akropolis společně s Kolektivem Trigger.


 
Doporučujeme