úterý 21. 9.
HELLWANA + DJ ZEY
21:00, Malá scéna
dočasně mimo provoz

info

HELLWANA

Rapperka, zpěvačka a performerka Hellwana se na české hudební scéně objevila v roce 2017 a téhož roku vydala také první EP s názvem Sunbeam, které je ovlivněno styly Grime, R’n’B, Neo-Soul a Trap. Ve svých textech se věnuje mezilidským vztahům, body positivity a oslavuje ženy. V září 2018 byla zvolena mezinárodní porotou složenou převážně z rozhlasových odborníků vítězkou projektu Českého rozhlasu Radia Wave Czeching, který podporuje progresivní hudební projekty na cestě do zahraničí. Díky tomu vydala své druhé EP s názvem Phases a v lednu se zúčastnila největšího showcase festivalu v Evropě – Eurosonic, kde reprezentovala českou rapovou a neosoulovou scénu. Vystupovala také na festivalech c/o pop v Německu nebo Electrovision v Tel Avivu. Hellwana v současné době pracuje na svém dalším EP složeném převážně z českých textů a spolupracuje na oficiálním soundtracku k celovečernímu filmu v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Mimo svojí hudební kariéru se Hellwana věnuje studiu Produktového designu.

ZEY

zey je pražská*ý DJ. Skrze svou tvorbu se snaží primárně osvobozovat – sebe i ostatní. Prizmatem své žité zkušenosti sdílí emancipační potenciály zejména queer umělců/umělkyň africké diaspory. V návaznosti na své akademické bádání a aktivismus v oblasti komunitního organizování zkoumá různé společenské fenomény a svoji pozornost věnuje sociálním nerovnostem, kulturnímu vykořenění nebo problematiky exoticismu a kulturní apropriace. Míchá nejrůznější africké klubové rytmy a experimentuje i se styly jako je hip hop, punk, nebo vogue music. Je zakladatelem/zakladatelkou queer feministické digitální platformy add zine a členem/členkou kolektivu Trigger.

TRIGGER CLUB

Rap, Grime, Trap, africké klubové rytmy, R’n’B i Neo-soul a témata identity, intimity, sebepoznávání, moci, křehkosti, temnoty, klimatické krize i společenských rolí a změn. Na každém z večerů Trigger Club vystoupí dvě umělkyně*ci. Představí svou tvorbu na pódiu Malé scény a před samotným koncertem se s nimi budete moci potkat ve “zkušebně”, kde probereme nejen jejich tvorbu a společně budeme tvořit zine, který vyjde v prosinci.

Série pravidelných úterních akcí navazuje na podcast “Rovnice emancipace” mapující revoluční a osvobozující myšlenky v současné hudbě z produkce Mary C a Institutu úzkosti a také na koncert Trigger Live, na kterém vystoupily také britské umělkyně Shygirl a GLOR1A. Pravidelné hudební akce TRIGGER CLUB pořádá Palácem Akropolis společně s Kolektivem Trigger.

VSTUPENKY

250 Kč / studenti*ky 150 Kč

Předprodej lístků skrz tlačítko KUP TEĎ.

Na každý večer je uvolněno 10 lístků zdarma pro ty, kteří*é si nemohou dovolit lístek koupit, stačí se ozvat na marie (at) zvukpraha.cz

Vstup na setkání před koncertem je zdarma, stačí se registrovat na marie (at) zvukpraha.cz

PROGRAM KONCERTNÍ SÉRIE TRIGGER CLUB

21.9. HELLWANA + DJ ZEY

26.10. FEJBS + JEMAH

16.11. ARLETA + KLARA WODEHN

14.12. PLANET + SANI

TRIGGER

Kolektiv Trigger vznikl v pražské Synth Library s cílem spojovat umělkyně na poli elektronické hudby a hudebních technologií. Nyní je Trigger otevřeným kolektivem žen, nebinárních a trans* tvůrčích osobností, který vytváří nejrůznější (nejen) hudební projekty, ve kterých uvádí do praxe témata feminismu, učení a odnaučování, respektu, péče, rovnosti a studuje systémy kontroly a moci nejen v oblasti hudebních technologií.


 
Doporučujeme