pátek 8. 10.
MAX COOPER /UK & BRUCE BRUBAKER /US PRESENTS GLASSFORMS, SUPPORT ► BADFOCUS /CZ
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Nevšední osobnost světové elektronické scény a doktor výpočetní biologie v jedné osobě – Max Cooper – se vrací do Prahy! Tentokrát se představí spolu s klavíristou Brucem Brubakerem.

GLASSFORMS

Max Cooper spolu s klavíristou Brucem Brubakerem zahrají minimalistické aranže skladeb Philippa Glasse. Jejich album Glassforms budete moci naživo v ČR slyšet vůbec poprvé. Přijdete si poslechnout něžné spojení elektronické hudby s tou klasickou i vy?

„Glassforms je náš nový společný projekt, kde jsme aranžovali hudbu jednoho z mých nejoblíbenějších hudebníků, Philipa Glasse,“ říká Max Cooper

Projekt byl zahájen jako živý remix nahrávek Glasse, na kterém Max Cooper spolupracuje se skvělým klavíristou Brucem Brubakerem.

„V Glassforms spolu s Maxem dáváme muzice Philipa Glasse novou podobu. Není to jen remix, prostě jsme ty skladby oblékli do nového kabátku!“ říká Bruce Brubaker

„Je to riziko, experiment, prostě vzrušující projekt – kombinace tradiční a moderní kompozice – modulované autenticity.“ dodává Max

Max Cooper se řadí k citlivým tvůrcem inteligentní taneční hudby, kde využívá také své akademické vzdělání doktora biologie. V jeho skladbách poznáte vlivy Jona Hopkinse Ólafura Arnaldse ale i poetičnosti Sigur Rós či ambientní fragmenty Aphex Twina.

V roce 2012 zařadil Resident Advisor jeho živou DJ performance mezi 20 nejlepších elektronických vystoupení roku a Beaport mu přidělil páté místo v žebříčku Nejlepší umělec roku 2012. Vystoupil na mnoha prestižních festivalech jako Glastonbury, Fuji Rock, Bestival, Latitude, Awakenings, Amsterdam Dance Event, Decibel nebo Colours of Ostrava.

badfocus

Teprve 20 letý producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb aka badfocus představuje ve své tvorbě zvukově bohatý, intimní zážitek a snahu neustále rozšiřovat svůj vlastní hudební jazyk. I přes mladý věk ztělesňuje opravdového tvůrčího ducha, hladového po nových zvukových spektrech, beatech a melodiích. Na kontě má několik EPs a také loňské debutové album wallflower. Badfocus využívá pestrou žánrovou paletu od elektroniky, hip-hopu, indie po klasickou hudbu, přesto si uchovává originální zvuk a křehkost. Na festivalu Spectaculare představí svojí více vážnohudební a komornější tvář.


 
Doporučujeme