pátek 8. 10.
MAX COOPER & BRUCE BRUBAKER PRESENTS GLASSFORMS
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Nevšední osobnost světové elektronické scény a doktor výpočetní biologie v jedné osobě – Max Cooper – se vrací do Prahy! Tentokrát se představí spolu s klavíristou Brucem Brubakerem.

Max Cooper spolu s klavíristou Brucem Brubakerem zahrají minimalistické aranže skladeb Philippa Glasse. Jejich album Glassforms budete moci naživo v ČR slyšet vůbec poprvé. Přijdete si poslechnout něžné spojení elektronické hudby s tou klasickou i vy?

„Glassforms je náš nový společný projekt, kde jsme aranžovali hudbu jednoho z mých nejoblíbenějších hudebníků, Philipa Glasse,“ říká Max Cooper

Projekt byl zahájen jako živý remix nahrávek Glasse, na kterém Max Cooper spolupracuje se skvělým klavíristou Brucem Brubakerem.

„V Glassforms spolu s Maxem dáváme muzice Philipa Glasse novou podobu. Není to jen remix, prostě jsme ty skladby oblékli do nového kabátku!“ říká Bruce Brubaker

„Je to riziko, experiment, prostě vzrušující projekt – kombinace tradiční a moderní kompozice – modulované autenticity.“ dodává Max

Max Cooper se řadí k citlivým tvůrcem inteligentní taneční hudby, kde využívá také své akademické vzdělání doktora biologie. V jeho skladbách poznáte vlivy Jona Hopkinse Ólafura Arnaldse ale i poetičnosti Sigur Rós či ambientní fragmenty Aphex Twina.

V roce 2012 zařadil Resident Advisor jeho živou DJ performance mezi 20 nejlepších elektronických vystoupení roku a Beaport mu přidělil páté místo v žebříčku Nejlepší umělec roku 2012. Vystoupil na mnoha prestižních festivalech jako Glastonbury, Fuji Rock, Bestival, Latitude, Awakenings, Amsterdam Dance Event, Decibel nebo Colours of Ostrava.


 
Doporučujeme