„Interiéry paláce byly koncipovány tak, aby naplňovaly představu generačního prostoru a nezávislého kulturního centra.”
František Skála, autor výtvarného pojetí Paláce Akropolis
Podobně jako se na fasádě Paláce Akropolis mísí původní návrh z dvacátých let s moderními barvami a magickým okem, i interiéry Paláce Akropolis v sobě spojují minulost a současnost doplněné vizemi budoucnosti.
Po vstupu do šatny upoutá pozornost, jak jsou kovové prvky doplněné přírodními, což je charakteristický rys všech jinak rozmanitých interiérů paláce. Šatnu, která přes léto slouží jako zahrádka ke kavárně, napravo oživuje točící se sloup se stínohrou a po levé straně pult podobný lokomotivě. Z kovových pultů vyrůstají lampy přírodních tvarů a nad nimi se na stropě rozprostírá detailně malovaný přírodní svět. Z něj visí lustry připomínající kapky vody chycené v sítích.
Kavárna akropolis
je obložená korkem s rytinami z reálného i fantazijního světa Františka Skály. Rytiny na baru, zrcadle, vitríně, stěnách, policích i skříni osvětlují oblá světla zakomponovaná do korku. Lampy ve tvaru květů se sklánějí nad barem, u kterého je možné si kromě vstupenek zakoupit také trička, knihy a další předměty.
foyer
slouží také jako výstavní síň.
velký sál
nese duchovní a symbolické prvky. Jako stínidla světel jsou v sále stejně jako v celém paláci použity velké choroše. Výklenky a točitá schodiště doplňují rozmanité plastiky. Najdeme zde „moderního Charóna“, auto převážející mrtvé na druhý břeh, ženské a mužské atributy i ztvárnění vzniku života. Nechybí plastiky znázorňující jednotlivé druhy umění ani umělecká svoboda vyjádřená hejnem vlaštovek poletujících na stropě. Z balkonu podává směrem ke scéně Božská ruka „dar“, pánskou brašnu plnou talentů.
malá scéna
je zdobena zlatými a měděnými prvky. Skýtá výjimečné technologické zázemí, její součástí je kabina pro DJ či zvukaře. Je ideálním místem pro komornější akce a koncerty. Návštěvník může být v centru dění nebo v klidové světle zařízené zóně vedle baru. Na podlaze malé scény najdeme stejné obrazce jako ve foyer a v chodbách paláce. Malá scéna je přímo propojena s Velkým sálem.
v divadelním baru
je možné oddychnout pod antickými sloupy a posedět pod dýmkou míru klenoucí se nad barem. Prostor je obložený dřevem, do přírodních materiálů a tvarů vstupují prvky z trolejbusů a kovové elementy. Divadelní bar nabízí v rohu „chambre separée“ s intimní atmosférou podobnou zpovědnici. V chodbě vedoucí k divadelnímu baru lze otevřít další bar „u hada“, jehož dlouhé tělo se vine po podlaze.
Restaurace
navržená Františkem Skálou a Davidem Vávrou se nese v surrealistickém duchu. Kombinuje styl amerických jídelen, art deca a českých 50. let. Můžete zde obdivovat Skálovy mikrosvěty pouští, jiných planet i zvířat, které byly vystaveny na Expu 92.