sobota 22. 2.
JO STRØMGREN KOMPANI /NO THE TIRED MAN
15:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Představení je o muži, který každý den zaspává. Když lidé ráno nemohou vstát, často se nazývají líními či lhostejnými. Když ale sledujeme extrémní touhu tohoto muže přenést se přes únavný den, uvědomíme si, že je to vlastně hrdina.

V malém bytě je postel. Zazvoní budík. Spod peřiny se natáhne ruka, která budík zamáčkne a hodí ho do koše. Spustí se další výstražný zvonek, zvuk přichází ze zásuvky. Toto je začátek příběhu o člověku, který ráno nemůže vstát. Jeho ranní rituály nám ukazují, s jakou vážností připravuje různá opatření, která by ho probudila. Jsou tak extrémní, že brzy pochopíme, že s tímhle už nějakou dobu bojuje. Chytré a efektivní lidi mají rádi všichni, ale ti líní a lhostejní nás iritují. Ale co ti, kteří to nikdy nezvládli, navzdory tomu, že se snažili? Unavený muž každý den zaspává a zoufale se snaží ráno vstát. Jeho šéf si myslí, že je blázen, ale poté, co sledujeme jeho snahu přenést se přes únavný den, stane se pro nás skutečným hrdinou.

Projekt probíhá v rámci Showbox festivalu v Praze a uskutečňuje se za podpory Fondu EHP a Norska v programu Bilaterální spolupráce.

Kredity

Režie, choreografie, scénář: Jo Strømgren

Účinkují: Anders Sanzén

Scénografie a světelný design: Jo Strømgren

Zvukový design: Lars Årdal

Fotografie: Jubal Battisti

Producenti: Jo Strømgren Kompani v/ Sara Norlin

Koproducenti: Sentralen UNG og Bærum Kulturhus.

Podpořili: Spenn.no, Arts Council Norway, Oslo Kommune

Délka představení: 40 min

Představení je vhodné pro děti od 6 let.

V představení se mluví anglicky.


 
Doporučujeme