neděle 13. 9.
FEKETE SERETLEK ► KAR
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA uvádí: Kar, divadlo objektů & koncert na motivy Anny Kareniny

Fekete Seretlek a Studio DAMÚZA uvádí: Kar

divadlo objektů & koncert na motivy Anny Kareniny

Během smuteční večeře, během cinkání skleniček a klidného doprovodu smuteční kapely, se místo klidného rozloučení začnou odehrávat střípky ze života minulé osoby. Ta skrz náhodné pohyby číšníka, skrz nenápadné kombinace hudby, slov a předmětů, ožívá, tak jako ožívá i představivost hostů. Ti se opojení vínem začnou vžívat do minulosti, až se nakonec sami stanou postavami příběhu o Anně Karenině.

Kabaret ruského realismu staví a nastoluje dramaturgii živou, živočišnou, autorsky zpracovanou hudbou, postavenou na základě ruských tradic. Harmonika, perkuse, housle, cello, basa a pěti hlas provede metamorfózu hudby a divadla, kabaretu a intimních scén pohyblivých předmětů. Rytmika stoupá do poslední chvíle, ve které se (před dveřmi smrti) najednou divák a herec octnou opět na začátku – u stolu se skleničkou vína v ruce.

Vstupenka na představení KAR umožnuje vstup i na koncert Fekete Seretlek ve 21:00.

Režie: Matija Solce Hrají: Pavol Smolárik, Anna Bubníková, Jiří N. Jelínek, Ivo Sedláček a Matija Solce Scénografie: Marianna Stránská Produkce: Jan Tyl Producent: Studio DAMÚZA Koprodukce: Palác Akropolis (CZ) a KD Matita (SLO)


 
Doporučujeme