úterý 21. 1.
KATARÍNA MÁLIKOVÁ /SK + INA WEST /PL
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Katarína Máliková pokřtí v Paláci Akropolis své druhé, dlouho očekávané album. V rámci večera se představí také mladá polská hudebnice Ina West.

KATARÍNA MÁLIKOVÁ /SK

Druhé album Kataríny Málikové, držitelky tří „Rádiohláv" za debutovou nahrávku Pustvopol, má název Postalgia a vychází na Slnko records.

Autorku posunul do nových neprobádaných zdrojů zvuku a práce s vlastním hlasem. V repertoáru nového alba ale stále zachovává křehkost klavírních aranžmá a zpěvu, který stále místy odkazuje na „temný Horehronský“ vokál.

Tentokrát uslyšíme i nové nástroje, syntezátory, či například inspiraci skandinávským synth-popem.

Postalgia je jemná, zamlžená, ale velmi silná vzpomínka na něco, co se nestalo. Objevuje temná zákoutí ženské duše, prchavost romantických vztahů, minulost a nuance dětských vzpomínek, které nás celý život provázejí a ovlivňují. Některé skladby se dotýkají témat křehké lidské psychiky.

Album se nahrávalo v PULP Studio v Bratislavě a Katarína ho produkovala za asistence Andreje Hrušky, producenta z Littlebeat Entertainment s. r. o. (Celeste Buckingham, Zuzana Mikulcová, Lucie Bíla, Katka Knechtová, Majk Spirit a i…), který se ujal i mixu. K původním spoluhráčům z éry Pustvopolu, bubeníkovi Tomášovi Hříbikovi (Jana Kirschner, Says, Deaths, Prezident Lourajder) a klavíristce Klaudii Kosmeľovej (Opera SND) se přidal talentovaný mladý baskytarista a kontrabasista Michal Šelep, který hudebně spolupracuje s Martinom Valihorou, Peterem Lipou, Andrejem Šebanem, Zuzanou Mikulcovou i Danem Bártou.

Katarína Máliková – zpěv, syntezátory, vokální procesory, PC

Klaudia Kosmeľová – klávesové nástroje, syntezátory, vokály

Michal Šelep – baskytara, kontrabas, syntezátory

Tomáš Hříbik – bicí nástroje, perkuse, elektronický pad, drum machines, sampler

INA WEST /PL

Spojení trance a nové vlny elektroniky s prvky moderního polského folku a jazzu. Ina West je producentka, zpěvačka a autorka kombinující minimalistický zvuk Depeche Mode s koncertní energií Die Antwoord. Její živá vystoupení jsou syntézou klasických nástrojů, tanečních rytmů a syrových vokálních harmonií. Její debutové album „Cosovel“ vyšlo v roce 2015 a poté vystoupila na významných festivalech (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, The Great escape /UK/, Reeperbahn /DE/, MENT /SLO/, Mu: Con, Zandari /KOR/).


 
Doporučujeme