pátek 19. 7.
BARBARA ELLISON /IR +POLINA KHATSENKA /BY
21:00, KAMPUS Hybernská, bar
dočasně mimo provoz

info
Barbara Ellison – “CyberSongs” + Polina Khatsenka alias mʊdʌki (live kradrofonní)

Barbara Ellison – “CyberSongs” (live kvadrofonní)

Zvuková umělkyně, skladatelka a výzkumnice Barbara Ellison pocházející z Irska v současné době vyučuje na prestižní škole Sonology v nizozemském Haagu. Ve svém výzkumu se zabývá sonickými fantomy, zvukovými přeludy, s kterými si pak pohrává ve své tvorbě, a které se vyjeví pozorným posluchačům. V živé performanci využívá počítačovou syntézu řeči a dává lidský hlas počítačovým strukturám. Za pomocí repetice vytváří překvapivá nová slova, novou řeč morfující do podivného hudebního jazyka. Slova se tak přelévají do rytmických, melodických a harmonických struktur a vzniká tak cyklus transhumanistických písní “Cybersongs”.

‘Inherent in all music –and perhaps in all sound- sonic phantoms lurk and stalk with the promise of mystery and elevation. We just need to conjure them’ [from the liner notes of the‘Sonic Phantoms’ double album]

Polina Khatsenka alias mʊdʌki (live kradrofonní)

Zvuková umělkyně, producentka a sound designerka Polina Khatsenko pochází z běloruského Minsku. V současné době studuje na Fakultu umění a designu, time.based media studio na UJEP, kde se věnuje tématům prostorového zvuku a deep listening. Je spoluzakladatelkou kolektivu phonon, který v Ústí nad Labem pravidelně posluchačům nabízí nové sonické zážitky a možnosti vnímat zvukové umění trochu jinak. Ve své tvorbě pracuje převážně s vlastními nahrávkami zvuků a je ovlivněna aspekty tvorby hudby 50. a 80. let, jako musique concréte, minimalismus nebo německá avantgardní hudba. V rámci Nultého bodu zahraje na kvadrofonní zvuk svou elektroakustikcou kompozici tvořenou postprodukcí autorských nahrávek, zejména cimbálu a elektromagnetického záření rozličných zdrojů.


 
Doporučujeme