pátek 13. 9.
NOUZOVEJ VÝCHOD + HOSTÉ
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Oslava výročí deseti let kapely Nouzovej východ na hudební scéně, nejvýpravnější koncert se spoustou hostů.

Kapela Nouzovej východ slaví v letošním roce deset let na hudební scéně a jako oslavu si připravila velkolepou show v Praze v Paláci Akropilis, která bude již 300 koncertem v historii kapely. Jako hosté si s nimi zahrají a zazpívají muzikanti, se kterými se na té dlouhé cestě potkali nejen na pódiích.

„Bojím se, ale nemám strach“ – to je moto popové kapely z pražských Klánovic, která upoutává pozornost fanoušků svými okouzlujícími texty a energickou hudbou plnou emocí. Kapela za deset let stihla zahrát na akcích a festivalech po celé České republice a dvakrát v zahraničí. Velkou zkušeností byla zejména společná tour s kapelami Ovoce a Imodium. V začátcích a prvních rocích fungování se kapele velmi dařilo v různých soutěžích, díky kterým si zahrála na na Pražském Majálesu nebo LadronkaFestu. Ve Skutečné lize, vyhlášené soutěži kapel, se Nouzovej východ dostal až do semifinále. V celosvětové soutěži Emergenza se umístil na 5. místě v České republice, respektive na 6. místě ve Střední Evropě. Přestože kapela zpívá výhradně česky, zahrála si také v zahraničí. Poprvé se podívala kapela do Lipska a podruhé si jí pořadatelé vybrali na festival v Karlstadtu.

Kapela vydala jedno demo a dvě studiová alba. Z druhého alba s názvem „Nádech, Výdech“ vzešel videoklip „Otevřeným oknem“, výpravný videoklip jehož režie se ujal Rashid Garipov a ve kterém se objevila herečka Iveta Bendl. Druhý videoklip k písni „Sirael“ je animovaný a na svědomí ho má sám frontman David Vašíček. Většina tvorby je k poslechu na youtube, spotify, google play a dalších streamovacích portálech.


 
Doporučujeme