pondělí 16. 12.
UFFTENŽIVOT ► WHAT´S HAPPENING
20:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Sonda do toho, jak reflektují a zkoumají aktuálnost klimatické změny dvě mladé ženy, které hledají souvislosti ve zdánlivě nesouvisejících disciplínách.

Skládají do sebe jako mandalu situace, nálady, atmosféry a příběhy. Co má společného kult těla a oteplování, bublifuk a vědecká práce, včely a tanec? Kam nás může dovést hledání souvislostí? Jsme ve svém světě v bezpečí, nebo je konec světa blízko? A co když vám na vaše otázky nikdo neodpoví? Tato inscenace se volným plutím asociací, hrou, sarkasmem a přirozenou úzkostí snaží apelovat na důležitost nejen upřímné diskuse, ale i nutné přímé akce v době klimatické krize.

Autorský projekt Sáry a Sáry, který balancuje. Balancuje na hraně divadelní a objektové performance, na hraně ozdravného rituálu ve jménu celého ekosystému a na hraně absolutního chaosu. Skrze otevřenou polo-improvizovanou hru vytváří performerky na jevišti obrazy, do nichž se stylizují a kontinuálně přetváří jejich počáteční význam. Inspirovány Alejandrem Jodorowskym volně putují napříč různými symboly k rozechvění divácké imaginace i osobní reakce. Dokáží tanec, text, objekty a upřímnost zachránit svět? My bychom byly rády, ale občas nám nezbývá nic jiného než oči pro pláč a vlastní tělo jako zdroj informací i útěchy, jako střelka v moři sociálně-ekologicko-kulturních témat.

Tvůrkyně/interpretky: Sára Šimek Arnstein a Sára Jan Märc Dramaturgie: Jiří Šimek Scénografická spolupráce: Natálie Rajnišová Hudební spolupráce: Pavel Jan Světelná spolupráce: Katarína Ďuricová, Jiří Šmirk Vizuál, fotografie: Marek Bartoš Partneři projektu: Kredance, Buranteatr, ACUD Theater (Berlín), rezi.dance Komařice, Palác Akropolis, Studio ALTA, Punctum Finanční podpora projektu: Nadace život umělce, Ministerstvo kultury, MHMP


 
Doporučujeme