sobota 16. 3.
XIII. STOLETÍ /CZ + RED SUN REVIVAL /UK
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

KULTOVNÍ XIII. STOLETÍ SE PŘÍŠTÍ ROK UKÁŽE I V PRAZE

Představovat našincům legendu českého gotického rocku XIII. století by bylo nošením netopýrů do jeskyně. Hudba dětí noci z mystické Jihlavy očarovala za více než dvě a půl dekády existence úctyhodný počet posluchačů nejen v Čechách, ale po celé Evropě (zejména v Polsku má hudba Petra Štěpána a jeho družiny velké množství oddaných příznivců).

Formace, která roku 1990 povstala na troskách postpunkových Hrdinů Nové Fronty, o sobě dala vědět již o dva roky později průlomovou deskou „Amulet“ (1992), na které představila svůj sehraný, atmosférický pohled na gothicrockový žánr. Následující studiové i live hudební klenoty pak působily jako jednotlivé kamínky, které postupně uvolnily obrovskou lavinu zájmu o tuto vlajkovou loď české gotické scény, nezasažené módními a mediálními vlivy doby. O to víc fanoušci zaslzeli, když si loni přečetli zprávu o blíže neručené koncertní pauze.

Přání fans ale naštěstí nezůstalo nevyslyšeno a tak se letos XIII. století opět vrátilo na koncertní pódia v rámci Prague Gothic Treffen. Toto zapamatováníhodné vystoupení zažehlo v bratrech Štěpánových a jejich smečce nový plamen, který uhasí jen koncertování. Kapela se vydala na turné, které mimo naši republiku zasáhlo i Polsko a Slovensko. A dobrou zprávou je, že kapela bude v hraní pokračovat i příští rok.

Jedním z pečlivě vybíraných středobodů jarní šňůry bude také návrat XIII. století do oblíbených prostor žižkovského Paláce Akropolis, který už byl svědkem několika jejich nezapomenutelných show. Poznačte si tedy tuto příležitost do kalendářů na 16. března.

RED SUN REVIVAL

Red Sun Revival jsou alternativní / gotická rocková kapela, která vznikla v Londýně v roce 2011. Zvuk kapely je definován hlubokými vokály, důraznými basovými liniemi a složitými kytarami, které doplňují temné harmonie houslí. Zvuk skupiny se přibližuje orchestrálnímu filmovému zvuku, který občas obsahuje prvky lidové a klasické hudby.


 
Doporučujeme