středa 26. 5.
LENKA DUSILOVÁ & VJ AELDRYN
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

LENKA DUSILOVÁ (sólo) & VJ Aeldryn

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Pro svůj nezaměnitelný vokál byla hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény.

V LISTOPADU 2020 VYDALA DESKU ŘEKA, KTERÁ JE POVAŽOVÁNA ZA JEDNU Z NAHRÁVEK ROKU

VJ Aeldryn, čelní představitel VJingu u nás a dlouholetý člen studia Lunchmeat. Aeldryn se pohybuje na hranici mezi analogovou a digitální technologií. Analogový materiál, a především reálný pohyb v něm obsažený, v sobě skrývají neopakovatelný moment přítomnosti, zatímco digitální nástroje pomáhají tento vjem umocnit a rozšiřovat do dalších tvarů, obrazů a kompozic.

Jsou součástí ojedinělého a velice úspěšného audiovizuálního představení Monument/um, který loni podpořil ohrožené památky v bývalých Sudetech. Pokračování je naplánováno na léto 2021.

DISKOGRAFIE Lenka Dusilová: Řeka (2020) Lenka Dusilová & Baromantika: V hodině smrti (2014) Lenka Dusilová & Baromantika: Live at Café v lese (2013) Baromantika (2011)

Eternal Seekers (2008; Lenka Dusilová & Beata Hlavenková & Clarinet Factory ) Lenka Dusilová: Mezi světy (US version) (2006) Lenka Dusilová: Mezi světy (2005) Lenka Dusilová: UnEarthEd (2004) Lenka Dusilová: Spatřit světlo světa (2002) Lenka Dusilová: Lenka Dusilová (2000)

se skupinou Pusa: Pusa (1996) se skupinou Sluníčko: Sluníčko (1994)

VÍCE INFO www.lenkad.com /…/47460271846?…

VIDEO https://www.youtube.com/watch?…


 
Doporučujeme