X
sobota 7. 9.
DIVADLO NIE ► KONEC VŠEHO, NAVŽDY (EN VERSION)
18:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Na základě příběhů dětí z Kindertransportu osvětluje inscenace Divadla NIE některé z nejtemnějších příběhů evropské historie. Konec všeho, navždy je epický příběh o přežití, lásce a naději. Příběh o tom, jak se obětaví lidé snažili zachránit životy dětí v době, kdy byla v sázce celá jejich budoucnost.

Agátě je 6 let, jde na nádraží s tatínkem, všichni mají radost, jen ona má divný pocit, že už tátu nikdy neuvidí. Ve vlaku, unavená a hladová, bezmyšlenkovitě rozkouše papírovou cedulku s číslem, kterou má zavěšenou na krku. Pomalu tak sní své jméno, svou adresu a připraví se tím o jakoukoli šanci na návrat zpátky domů.

Šestičlenná kapela na scéně, směs jazyků a celá řada divadelních stylů od klauniády až po tragedii.

O Divadle NIE: Divadlo NIE je mezinárodní soubor, který při vytváření divadelních inscenací kombinuje fyzické divadlo, různé jazyky, živou hudbu a storytelling. Soubor se skládá z umělců z České republiky i různých evropských i mimoevropských zemí.

„Divadelní tvorba skupiny NIE je panevropská, aniž ztrácí místní vůně. Názorně předvádí, jak blízká a zároveň rozmanitá je naše „jiná“ Evropa a jak jsou naše osudy v ní tragicky a anekdoticky propletené. Obsahuje tragickou emocionalitu na způsob Isaaca Bashevise Singera a straní porozumění mezi lidmi. A jaksi mimochodem odpovídá přesvědčivě na otázku, k čemu je vlastně vůbec divadlo v současném světě.“ Hospodářské noviny

Účinkující: Kieran Edwards, David Hlaváč, Barbora Látalová, Iva Moberg, Kjell Moberg, Helder Deploige/Robert Orr

Režie: Alex Byrne

Hudba: NIE, David Pagan

Scénografie: Kateřina Housková

Světelný design: Šimon Kočí

Produkce: Iva Moberg

Délka představení: 70 minut

Premiéra: 2005, Mšeno u Mělníka, Česká republika

Věk: od 14 let

www.nie-theatre.com

Podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Fond for utøvende kunstnere, Arts and Culture Norway, Arts Council England, představení vzniklo za podpory Divadla Drak v Hradci Králové a TJ Sokol ve Mšeně


X