X
sobota 25. 5.
DANCETOPIA SYMPOSIUM
11:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

SYMPOSIUM DANCETOPIA se uskuteční 24. – 26. května v Praze. Událost zasazená do poetického prostředí divadla, městské divočiny a tanečního klubu, zabydlí Palác Akropolis, Přístav 18600 a Fuchs2. Ve hře jsou dvě studijní témata: Fantazie & Realita a Důvěra & Sounáležitost. V dopoledních formátech představí vlastní taneční praxe mezinárodní expertky Anne Juren a Maria F. Scaroni. Odpoledne proběhnou diskuse s odbornicemi Anne Juren, Maria F. Scaroni, uměnovědkyněmi Hanou Polanskou a Barborou Etlíkovou a kurátorykami symposia Katarínou Bakošovou, Nevou Guido, Alicí Minar, Eduardem Adamem Orszulikem a Breeanne Saxton. Večer zahájí performativní intervence umělcikyně pozvaní*é na základě otevřené výzvy.

Termín 'topia' v názvu naznačuje, že toto symposium má za cíl vytvořit 'místo', kde se setkávají odborníciice, umělečtícké profesionálovéky, tanečníciice a veřejnost, aby spolu komunikovaliy, vyměňovaliy si informace a studovali*y. Je to místo pro imaginaci tance, vizualizaci, snění a kladení otázek překračující hranice utopie či dystopie.

Témata symposia

Symposium zkoumá dvě témata: Fantazii & Realitu a Důvěru & Sounáležitost.

Fantazie & Realita se zabývá v kontextu současného tance vztahem mezi fantaskním a skutečným, a to jak z hlediska praktických potřeb, tak z hlediska imperativní představivosti nutné k vytvoření inscenačního díla.

Důvěra a Sounáležitost se ptá na způsob, jakým tanec jako sociální praxe představuje potenciál pro alternativní způsoby vztahování se nebo vstupní bod pro objevování důvěry a sounáležitosti prostřednictvím kolektivního riskování a pozornosti obsažené v performativní praxi.

Program

Pátek 24/5 Přístav 18600 Registrace 16:00 – 18:00 Úvodní setkání, společná večeře a performativní INTERVENCE Tiny Hrevušové 18:00 – 21:00

Sobota 25/5 Palác Akropolis Fantazie & Realita SDÍLENÍ s Anne Juren 11:00 – 14:00 VÝMĚNA s Anne Juren, uměnovědkyněmi a kurátory*kami symposia 16:00 – 18:00 INTERVENCE od Derin Cankaya & Dasha Belous, T.I.T.S. Performance Group a Helén Tamaskó 19:30 – 22:00

Neděle 26/5 Fuchs2 Důvěra & Sounáležitost SDÍLENÍ s Maria F. Scaroni 11:00 – 14:00 VÝMĚNA s Marií F. Scaroni, uměnovědkyněmi a kurátory*kami symposia 16:00 – 18:00 INTERVENCE od Guilherme Morais, ME-SA / Martina Hajdyla Lacová, blitzbereit collective, MIND MOVE / Veronika Knytlová a Andrey Tušimové 18:00 – 22:00 Taneční parket se otevře ve 22:00

Popis formátů

Symposium poběží ve třech základních formátech: SDÍLENÍ, VÝMĚNA a INTERVENCE.

Dopolední SDÍLENÍ povedou zahraniční expertky Anne Juren a Maria F. Scaroni. Formát zve umělce*kyně ke sdílení vlastních praxí, které v současnosti vnímají jako palčivé.

Odpolední VÝMĚNA s expertykami Anne Juren a Marií F. Scaroni, uměnovědkyněmi a týmem kurátorůek symposia naváže na dopolední SDÍLENÍ formou panelové diskuze, kolektivního čtení nebo studovny.

Večerní INTERVENCE zahájí umělcikyně vybraníé na základě otevřené výzvy. Tento formát představení chce otevřít prostor pro události, které naruší nebo navážou na téma dne.

Symposium v pátek večer zahájí umělkyně Tina Hrevušová performativní večeří a v neděli večer ho zakončí sdílení tanečního parketu spolu s DJ rezidenty Fuchsu2.

Informace o vstupném

Ve snaze zpřístupnit symposium všem zájemcům*kyním, nabízíme vstup na celé symposium za tři různé ceny. Vyberte si tu, která nejlépe odpovídá vašim finančním možnostem. (0 Kč – Pokud si nemůžete vstupenku dovolit, ozvěte se nám na symposium.dancetopia (at) gmail.com, zajistíme vám volný vstup.)

Po zakoupení obdržíte na email .pdf vstupenku, která obsahuje odkaz na přehled a rezervaci jednotlivých akcí. V případě jakýchkoliv dotazů ohledně rezervace, prosím, obraťte se na symposium.dancetopia (at) gmail.com.


X