X
čtvrtek 28. 11.
GONG /GB F
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Gong: návrat legendy psychedelického rocku

Gong založil Daevid Allen v roce 1969, inspirován silnou psychedelickou vizí. Allen, zakládající člen skupiny Soft Machine, začlenil své duchovní a metafyzické sklony do vyvíjejícího se projektu. Gong se prosadil jako jedna z nejunikátnějších, nejinovativnějších a nejexperimentálnějších rockových skupin sedmdesátých let díky objevné směsi rocku, jazzu a psychedelie s prvky mystiky a surrealismu. Vytvořil kaleidoskopickou zvukovou paletu schopnou vyjádřit ty nejroztodivnější představy, které ovlivnily pozdější generace raveových a elektronických hudebníků.
Před svou smrtí v roce 2015 dal Allen dohromady současnou inkarnaci Gongu, se kterou nahrál své labutí album I See You se záměrem, aby Gong nezemřel s ním, a aby kapela "pokračovala do nových neznámých výšin a hloubek“.
Kapela ve složení Kavus Torabi, Dave Sturt, Fabio Golfetti, Ian East a Cheb Nettles je nejstabilnější formace v celé slavné historii Gongu, který od Allenova odchodu nadále společně skládá, nahrává a koncertuje. Koncerty Gongu jsou multimediálním psychedelickým rituálem, který vás vrátí do 60. let.


X